Satılık Tekneler

Lürssen, Blohm + Voss’u Satın Aldı
04.10.2016 Lürssen, Blohm + Voss’u Satın Aldı Alman yat üreticisi Lürssen yaptığı açıklamada, Blohm+Voss tersanesini satın almaktan duyduğu mutluluğu belirtti. Halen Alman Rekabet Kurulu tarafından incelenmekte olan anlaşmanın onaylanması sonrasında Lürssen, Kuzey Almanya bölgesinde toplam 6 tersane ve 2.800 çalışanı ile sektörde daha da önemli bir oyuncu olacak.

Lürssen

Aile şirketi olan Bremen kökenli Lürssen ve Hamburg’daki Blohm+Voss tersanesi gelecekte birlikte hareket edecekler. Blohm+Voss tersanesinin satın alınması sonrasında, Lürssen portföyünü güçlendirmek için uzun süreli bir operasyona girmiş oldu. Böylece, yatlar, askeri ve ticari gemilerin tamir ve yenileme çalışmalarının yanısıra, işbirliği sonrasında yeni askeri gemileri de üreten bir kuruma dönüştü. Lürssen'in, İngiliz Özel Fon Yönetimi Star Capital Partners ile imzaladığı sözleşmenin Alman Rekabet Kurulu(Bundeskartellamt) tarafından onaylanması bekleniyor.

Blohm+Voss

Luerssen Maritime Beteiligungen GmbH & Co. KG. şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Peter Luerssen; “Blohm+Voss'un satın alınması ile birlikte stratejik olarak avantajlı bir lokasyon ve çok çeşitli üretim faaliyetleri edinmiş olduk. Buna ilave olarak, karmaşık yeni donanma gemilerinin, inşa tersanesinin yetkinlik, deneyim ve çalışanlarını kullanarak Hamburg tesislerinde üretime devam edeceğiz. Hamburg bölgesinde yat yapımı ise, piyasanın genel durumuna bağlı ve şu anda gerçekten karar vermek zor.” dedi.

Blohm+Voss2

Peter Luerssen’in açıklamalarında; “Ticaret Komisyonu onayı sonrasında, bizim öncelikli işimiz, Blohm+Voss'u ileri taşıyabilmek için çalışanlar ile konuşmak olacak. Tersanenin sahip olduğu benzersiz özellikleri koruyarak, iki yapının birlikte ve verimli geleceği için gerekli adımları atacağız. Pazarın koşullarını da dikkate alarak bugün yapacaklarımıza karar vereceğiz.” diye vurguladı.

Blohm+Voss çalışanlarına, birleşme görüşmeleri başlamadan önce şimdiki sahibi tersane çalışanlar komiteleri ile mülkiyet değişikliğini görüşerek kabul ettirmişti.

Blohm+Voss3

Blohm+Voss’u satın alarak, Luerssen başarılı uzun işbirliği geçmişi olan şirketi kendi bünyesi içine almış bulunuyor. Luerssen Werft GmbH & Co. KG  Teknik Müdürü Dr. Klaus Borgschulte; “İki tersane arasındaki ilişki uzun vadeli ve güvenilir bir işbirliğine dayanmaktadır. Bizler ortak olarak halen, Alman Donanması için Firkateyn sınıfı F125 tipi savaş gemisi üzerinde çalışıyoruz ve bu güzel ilişkimiz bundan sonra da aynı çatı altında devam edecek.” dedi.

F125

Blohm+Voss tersanesi CEO’su Fred van Beers satın alınma konusunda yaptığı yorumda; “Blohm+Voss tersanesi olarak önceliğimiz hizmet ve müşteri odaklı olmak. Uzun vadeli stratejik bir yapı olan Luerssen patronajına girmiş olmamız sayesinde, firmamız gelişecek ve temel iş hizmetlerimiz genişleyecektir.” dedi.

Blohm+Voss4

Bir aile şirketi olarak faaliyetlerini sürdüren Luerssen Grubu, 1875 yılında kuruldu ve 60 metre üstü yatların tasarım ve üretiminin yanı sıra, donanma ve sahil güvenlik gemileri üretiminde uzmanlaşmış bir kurumdur. Ticari ve askeri yeni gemi inşası ile birlikte tersane, satış sonrası çok başarılı tamir, bakım ve dünya çapında lojistik hizmetler vermektedir.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.