Satılık Tekneler

Lürssen, 74m Aurora Süperyatını Denize İndirdi
24.03.2017 Lürssen, 74m Aurora Süperyatını Denize İndirdi Lürssen Yachts, geçtiğimiz hafta içinde Almanya’nın Rendsburg kentindeki tesislerinde, 74 metre uzunluğundaki Aurora yatını denize indirdi.

74m Aurora

Kamuoyunda daha önceleri Thor projesi olarak bilinen bu yat, 2014 yılının ilk çeyreğinde Moran Yacht & Ship tarafından satışı yapılan ve 2016 yılında teslim edilmesi beklenilen bir yattı.

Winch Design’ın iç ve dış tasarım projelerini gerçekleştirdiği, Lürssen tersanesinin bünyesinde Gatsby projesi olarak isimlendirilen 74 metrelik Aurora'nın, yılsonundan önce sahibine teslim edilmesi bekleniyor.

74m Aurora.
.
Aurora, iki adet MTU motor ile donatılmış olup en geniş yeri 13,2 metreyi buluyor. Maksimum hızının ise,18 knot civarında olması beklenirken, konforlu seyir hızının 16 knot olacağı belirtiliyor.

Lürssen tersanesinin en son Aurora adıyla bilinen, Espen Oeino ve Winch Design tasarımı ile üretilen yat 2004 yılında denize indirilmişti. O zamanlar Polonyalı ünlü iş adamı Jan Kulczyk için üretilmiş ve yata Phoenix adı verilmişti.

2009 yılında, Phoenix brokerlerin satış listelerinde 65 milyon Euro fiyattan yer almış ve 2010 yılında alınan bilgilere göre 55 milyon Euro fiyattan satılmıştı. Daha sonrasında da Polonyalı iş adamına, Lürssen 90 metre uzunluğundaki yeni yatını üretmişti.

74m Aurora..

2010 yılındaki satış sonrasında Phoenix yatına Aurora ismi verilmişti. Süperyat, 2015 yılında yeniden brokerlerin satış listesinde yer aldı. Bu kez yaklaşık 50 milyon Euro liste fiyatı belirlendikten sonra ,yaklaşık bir yıl içinde nerede ise liste fiyatına yakın bir fiyattan sayılmıştı. Phoenix adıyla Lürssen tersanesinde denizlerle buluşan sonrasında Aurora adını alan yat, büyük bir yenilenmeden geçtikten sonra, artık denizlerde Avanti adıyla yol alıyor.

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder