Satılık Tekneler

Luiz de Basto’dan Astondoa Top Deck 51
27.10.2015 Luiz de Basto’dan Astondoa Top Deck 51
Sektörün dahi tasarımcısı Luiz de Basto, yeni tasarım harikası sayesinde rakipleri ile farklılığını açık şekilde ortaya koydu.

Astondoa-Top-Deck 51

Luiz de Basto’nun yeni yaratıcı tasarımı Top Deck 51 Astondoa 63, serisinin ikinci halkası olarak iç mekanlar ile dış mekanların birleştiği, tüm yatın denizle buluştuğu bir konsept. Dışa açılır kapaklar açıldığında, yatın tamamı deniz ile yıkanıyor. Ancak bu kapakların dışa açılması konusu öyle yazıldığı kadar kolay değil, gerçek olabilmesi için adım adım çözülmesi gereken bir süreç. Denize dayanıklı, su sızdırmaz, herhangi bir tekne kadar güvenli...

Astondoa-Top-Deck 51-1

Yat demirlediğinde yan kapaklarının ve kayar kapıların açılması sonrasında, su seviyesi hizasındaki iç mekandaki oturma grubu ile birlikte tüm güverte, bir beach club havasına bürünüyor.

Tabii ki, sahipleri seyir halinde açık salon olarak kullanamayacaklar. Bu nedenle Astondoa, kapakların tamamen kapanmadığı durumlarda, motorların devreye girmesini önleyici alarm sistemleri kullanıyorlar. Astondoa Top Deck 51 yatı, uzun menzillere seyir yapmak için tasarlanmadı. Günlük kullanım amaçlı olan yat, iç denizlerde veya Avrupa ve Amerika’nın büyük göllerinde kullanılabilir.

Astondoa-Top-Deck 51-2

Top Deck 51'in en özel bölümü tabii ki salonu. Açılır kapakların hemen ardında yer alan, her iki yanındaki kayar cam kapılar istenildiğinde öne doğru kayarak açılmakta. Parapetler dışa doğru açılmakta ve kesintisiz bir boşluk elde edilmekte. 

Dahi tasarımcı Luiz de Basto’nun yeni tasarımı Top Deck 51'in yaratıcılıkları, kendinizi bir megayat güneşlenme alanında hissedeceğiniz yatın, flybridge bölümünde de devam ediyor. Yatın tüm genişliğini hatta nerede ise tam boyunu kullanan flybridge güvertesinin, yarısının da üstü kapalı. Top Deck 51'in üst güvertesinde dümen grubu, güneşlenme alanları haricinde bir barbekü, bir masa, koltuk grubu ve bir TV ünitesi bulunuyor.

Astondoa-Top-Deck 51-3

Top Deck 51'in ana güvertesinin kıç bölümünde ise, ilave bir oturma grubu konulabilecek yer bulunuyor. Yatın motor dairesi alt güvertede yer alıyor. Ana salonun ön bölümünde ise bir küçük mutfak, bir büyük iki de nispeten küçük kamara konumlandırılmış. Çocuklarınız veya bir başka çifti yatınızda ağırladığınızda, bu küçük kamaralar onlar için ideal. Arzu edilirse bu küçük kamaraları da birleştirme opsiyonu ile, benzer yatlardaki konforu elde edebiliyorsunuz.

Astondoa-Top-Deck 51-4

Yenilikçi tasarıma sahip Top Deck 51, açılır yan kapakları ile rakiplerinden çok farklı. Yatın yana açılır kapaklarını kullanmadığınızda, olağan ama fazlasıyla iç mekanları geniş bir yat. Top Deck 51,özellikleri ile ailelerin vazgeçemeyecekleri bir yat olacak.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.