Satılık Tekneler

Lugano Gölü, XCAT Yarışlarına Ev Sahipliği Yapacak
29.02.2016 Lugano Gölü, XCAT Yarışlarına Ev Sahipliği Yapacak

Lugano, gelecek yaz aylarında XCAT yarışlarına ev sahipliği yapabilmenin heyecanını şimdiden yaşamaya başladı. UIM XCAT World Powerboating Serisi yarışlarına katılan 14 takım, İsviçre’nin Lugano gölünde şampiyonanın 3. ayağında muhteşem bir mücadele içinde olacaklar.

lugano-grand-prix-

Haziran ayında yapılacak olan yarışlar için 24 Şubat 2016 günü düzenlenen tanıtım toplantısına, UIM Başkanı Dr. Raffaele Chiulli, World Professional Powerboating Association (WPPA) Başkan Yardımcısı Dr. Khalid Al Zahed, Lugano şehri Belediye Başkanı Marco Borradori katıldılar. Toplantıda ayrıca, İsviçre’nin en güneyinde kantonu olan Ticino kantonunun başkanı Norman Gobbi, yerel yarış organizatörü Mario Tamborini ve WPPA yönetim kurulu üyesi Essa Kharbash’da hazır bulundular.

Lugana-gölü

WPPA Başkanı ekselansları Saif Al Ketbi; “Bu muhteşem doğal güzellikler içinde, sporun destekçileri, Lugano kentinin Belediye Başkanı ve devlet yetkilileri ile birlikte olmak öncelikle bizleri çok mutlu etti. Lugano hem ilk kez XCAT yarışlarına ev sahipliği yapacak, hem de bu parkur bizler için mükemmel bir yarış mekanı olacak. UIM XCAT World Powerboating Serisi yarışları son üç yıl içinde dünya çapında görülmemiş bir büyüme göstermiş ve artık dünya çapında 750 milyon haneye ulaşan bir televizyon yayını gücüne erişmiştir. Bu sporun hayranları arasında bundan sonra daha fazla İsviçreli fanatiğin olacağına inanıyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

abu-dhabi-yarış

Belediye Başkanı Borradori ise tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada; “Şehrimizin bir başka büyük etkinliğe ev sahipliği yapacak olmasından büyük gurur duyuyorum. Lugano kentinin, turizm açısından yapılan çalışmalarının ödüllendirici bir başka sinyali bu etkinlik olacaktır. Lugano’nun güzellikleri, Haziran ayında UIM XCAT World Serisi yarışlarının üçüncü ayağı için ideal bir mekan olacaktır. Dünyanın en prestijli yarışları olan XCAT yarışları, dünya çapında bir fütüristik şehir olan ve üst turizmin en önemli mekanı diyebileceğimiz Dubai kentinden sonra şehrimize gelecekler. Önümüzdeki yaz 3 - 5 Haziran tarihlerinde, bizler çok önemli bir organizasyona yardımcı olacağız. Dünyanın her yerinden gelen yetenekli ve cesur ekiplerin kontrolündeki, yüksek teknoloji ürünü karbon fiber katamaranların mücadelesine şahitlik edeceğiz. Tüm hazırlıklarımızı su sporları ve hız düşkünlerini mutlu etmek için yapacağız.” dedi.

lugano-grand-prix

“Büyük bir televizyon izleyicisi gücü ve sosyal medya takipçisi ile yaşanılacak olan rekabet, şehrimizin tüm dünyada en iyi şekilde tanıtılmasını sağlayacaktır. Tüm dünyaya şehrimizi sadece doğal güzellikleri ile değil aynı zamanda ekonomik faaliyetler, konferanslar, kültürel ve spor etkinlikleri için de çok özel bir hizmet kalitesi sunabilecek. Burada kamu ve özel sektörün entegre olduğu bir özel sinerjinin ortaya çıkması için birlikte çalışacağız. Bu vesile ile bizlerle birlikte olan WPPA Başkanı Dr. Saif al Ketbi ve UIM Başkanı Raffaele Chiulli’ye teşekkür ederim. 2016 yılında XCAT takviminde Avrupa kıtasındaki tek yarış olması, bizim için ayrı bir gurur daha olacak.” diyerek sözlerini tamamladı. YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder