Satılık Tekneler

Lüderitz Speed Challenge 2014’te 4 yeni rekor!
18.10.2014 Lüderitz Speed Challenge 2014’te 4 yeni rekor!

Namibia, Afrika’da gerçekleşen Lüderitz Speed Challenge, Chris Benz desteğiyle 2014’te devam ediyor. Her yıl geçekleşen organizasyon, şimdiye kadar dünyada rüzgar sörfüyle kırılmış 52 uluslararası rekora ev sahipliği yapıyor.


Çölün tam ortasına açılmış özel kanalda gerçekleşen hız organizasyonu 2007’den beri düzeleniyor. Şimdiye kadar kırılmış 52 uluslararası rekorun 3’ü milli rüzgar sörfü, 9’u çoklu disiplinde dünya rekoru ve 2’si rüzgar sörfü dünya rekoru olmak üzere literatüre geçmiş durumda.

Chris Benz Lüderitz Speed Challenge 2014 organizasyonu kapsamında rüzgar şiddeti beklenenin altında kalmış durumda. 25-30 knot’lar arası esen havaya rağmen rekor peşindeki sörfçüler çılgın süratlere eriştiler bile. İsviçreli şampiyon sörfçü Remo Diethelm, 47 knot’lık İsviçre rekorunu 47.62 knot süratle egale etti ve sonrasında 48.31 knot sürate ulaştı.

Genç yetenek Hans Kreisel ise 49.59 knot’a ardından 50.3 knot sürate ulaşarak rakibi Anders Bringdal’ı geride bıraktı. Güney Afrikalı şampiyon sörfçü Mark Grinnell ise 49.92 knot süratle Güney Afrika rekorunu geliştirdi.

Türk rüzgar sörfü şampiyonu Lena Erdil ise 44.33 knot süratle dünya rekorunun sadece 1.5 knot gerisinde kaldı. Şimdi Lüderitz Speed Challenge 2014’te beklenen koşullar yaklaşıyor. Daha kuvvetli ve stabil rüzgar ile rekor peşindeki sörfçüler her geçen gün sınırlarını iyice zorlayacak!


http://luderitz-speed.com/YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.