Satılık Tekneler

Luderitz Speed Challange Devam Ediyor
15.10.2013 Luderitz Speed Challange Devam Ediyor

Namibia, Luderitz'de gerçekleşen Dünya Hız Rekoru denemeleri, dün öğleden önce esen stabil 25 knot hava ile devam etti. Öğlenden sonra havanın 30-35 knot'lara sağanaklı bir şekilde çıkması ise katılımcıları hayli zorladı. Avusturalyalı rüzgar sörfçülerinin öne çıktığı ilk günlerde, Tony Wynhoven 47.23 knot'lık maksimum süratiyle en yakın rakibi Jacques Kint'i geride bıraktı. Kendisinin şimdiye kadarki en yüksek hız rekorunu egale eden Belçikalı sörfçü Alain de Gendt ise 44.49 knot sürat gördü.

Avusturalyalılar'ın ardından yüksek sürate ulaşan bir diğer isim ise Boris Vujasinovic oldu. Hırvat sörfçü, 46.33 knot sürate erişti.

Luderitz Speed Challange Devam Ediyor

Kite sörfçüler arasındaki en genç sörfçü olan Gautier Bourgeois 47.32 knot sürate çıkarak tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Taro Niehaus ise kendisinin en yüksek rakamlarına, 53.01 knot'a çıkmayı başardı.

Bu 'sürat kanalını' tasarlayan mühendislerden Sevastien Cattelan, dünya rekorundan sadece 0.2 knot yavaş, 55.36 knot sürate çıkarak tebrikleri topladı. Hava tahminleri rüzgarın yarın daha düşük kuvvette olacağını gösteriyor.

http://luderitz-speed.com
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder