Satılık Tekneler

Loro Piana Superyacht Regatta tamamlandı
09.06.2014 Loro Piana Superyacht Regatta tamamlandı

loro piana superyacht regatta

Dünyanın en popüler Süperyatlarının kapışması sona erdi. 3-7 Haziran tarihlerinde Sardunya adasında gerçekleşen Loro Piana Superyacht Regatta'ya Porto Cervo'daki Yacht Club Costa Smeralda ev sahipliği yaptı. Heyecan verici Akdeniz koşullarında gerçekleşen organizasyona dünyanın en prestijli yelkenli yatları katıldı.4 günde 4 ayrı yarışın yapıldığı regatta'ya 21 adet Süperyat katıldı. Performans ve gezi olarak ayrı ayrı sınıflandırılan yatlar arasında 35 metrelik F-Class Firefly, 27 metrelik Karibu, karbon armalı, Royal Huisman yapımı 37.14 metrelik Unfurled katıldı. Buların yanında dikkat çeken diğer Süperyatlar 46 metrelik Vitters yapımı Ganesha, Vitters'ın en yenilerinden 33 metrelik Inoui de vardı.

loro piana superyact regatta 2014

Yarışların ilk günü 12 knot ile başlayan ve 22 knot'lara yükselen rüzgar ile tamamlandı. Yarışların üçüncü gününde ise hava önceki günlere göre iyice düştü. Son gün ise ekipler rüzgarsızlık nedeniyle bir süre beklemek zorunda kaldılar. Daha sonra nispeten artan hava ile komite start işlemlerine başladı. Son günün şüphesiz en heyecanlı sınıflarından biri B sınıfı idi. Liderlik için büyük mücadele içinde olan lider Moonbird ile hemen arkasındaki Unfurled, son yarışta adeta birbirlerini zorladılar.

magic carpet

Son yarışı B sınıfında kazanan Unfurled, sınıfın birincisi oldu. Performanslı Süperyatların yer aldığı A grubunu ise her yarışı istisnasız 1. bitiren Firefly kazandı. Wally Yachts Magic Carpet 3 ikinci oldu. Puanlamada hafta boyunca çok yakın olan Magic Carpet 3, Inoui, Open Season ve Ghost teknelerinden ikincilik için gülen taraf Magic Carpet 3 oldu. Vitters Shipyard yapımı, karbon gövdeli Inoui ise 3. olarak bu arenadaki en iyi sonucuna ulaştı. C grubunun 1.si Grande Orazio, Southern Wind Trophy kategorisininde de birinci oldu.

Sonuçlar:http://www.loropianasuperyachtregatta.com/YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder