Satılık Tekneler

Loick Peyron Route du Rhum’un şampiyonu
11.11.2014 Loick Peyron Route du Rhum’un şampiyonu
2014 Route du Rhum yarışını, dünyanın en büyük yarış trimaranı Spindrift 2 ile Yann Guichard 2. sırada tamamladı.

Loick Peyron Route du Rhum’un şampiyonu 
Saint-Malo’dan Guadeloupe’a yapılan, tek başına Atlantik geçişli yarış, Yann Guichard için 8 gün, 5 saat, 18 dakika ve 46 saniye sürdü. Dünyanın en büyük yarış trimaranı, Spindrift 2 ile yarışan Guichard’ın ortalama sürati 21.96 knot olarak hesaplandı. Yarış tarihinin en iyi dördüncü zamanı olan bu süre, yarışın galibi Loick Peyron’dan 14 saat daha fazla.
 


Efsanevi Fransız yelkenci Loick Peyron ise Maxi trimaran Banque Populaire Solo VII ile Route du Rhum rotasını 7 gün, 15 saat, 8 dakika ve 32 saniyede tamamlayarak, 2006’da kırılan Dünya Rekoru’nu 2 saat 10 dakika geliştirdi.

Loick Peyron Route du Rhum’un şampiyonu  Loick Peyron Route du Rhum’un şampiyonu 

Zorlu yarışın ardından Guichard şu açıklamaları yaptı:

‘İlk geceden itibaren inanılmaz bir yarış olduğunu söyleyebilirim. Kargo gemileri, balıkçı tekneleri gibi engellerin arasından 35 knot rüzgarda çok yakın tramolalar attım. Biraz stresliydi diyebilirim. Portekiz sahillerinden uzaklaşırken birkaç zorlu an yaşadığımı da belirtmeliyim. İskotaları tamamen boşladığım anlardan bahsediyorum. Hiç bir zaman manevralarda sınırları zorlamadım. Birkaç kilo verdim ancak şuan burada olmaktan dolayı çok mutluyum ve teknemle genel olarak çok eğlenceli zamanlar geçirdim.’

Loick Peyron Route du Rhum’un şampiyonu


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder