Satılık Tekneler

Lexus - Sport Yacht Concept
16.01.2017 Lexus - Sport Yacht Concept Japon otomobil üreticisi Toyota’nın sahip olduğu, Dünyanın en lüks otomobil markalarından birisi olan Lexus, lüks ve performans deneyimini ilk kez denizcilik alanında Sport Yacht Concept” projesine aktardı. Sadece bir otomobil üreticisi değil aynı zamanda bir yaşam tarzı markası olan Lexus, imza attığı yeni ürünlerle hayranlık uyandırmaya devam ediyor. Lexus’un türünün tek örneği olan sürat motorunda, 897 beygir gücündeki V8 motorlar kullanılıyor.

Sport Yacht Concept

Markanın lüks ve sıra dışı yaşam tarzını yansıtan ve Miami’de tanıtılan spor sürat teknesi konsepti, bir çift yüksek performanslı Lexus V8 motoruyla donatıldı.

Sport Yacht Concept.

Günlük kullanımlara uygun yat, 8 kişiye kadar taşıma kapasitesine sahip olacak. İlham veren tasarımı ve çizgileri ise, Lexus Tasarım Merkezi tarafından geliştirildi. Lexus’un yaratıcı gücünün altını çizen bu lüks ve sportif konsept, mühendislerin yaratıcılıklarını da başka bir boyuta taşıdı.

Sport Yacht Concept..

Lexus
’un yeni konseptinde üst güverte ve dış gövde, iç bölümle kusursuz bir uyum yakalayacak şekilde tasarlandı. Yarış otomobilleri, süper spor otomobiller ve yüksek performanslı uçaklarda kullanılan karbon fiber takviyeli polimer (CFRP) teknolojisiyle tasarlanan gövde, hem çok daha sağlam hem de çok daha hafif hale getirildi. Bu sayede karbon takviyeli fiber kullanılarak yapılan benzer yatlara göre, 1.000 kg. civarında ağırlık tasarrufu elde edildi. Su altında kalan gövde kısmı ise, yüksek hızlardaki dengeyi artıracak ve sürtünmeyi azaltacak şekilde tasarlandı.

Sport Yacht Concept,

Lexus RC F Coupe, GS F spor sedan ve yeni LC 500’de kullanılan yüksek performanslı motor baz alınarak, üzerinde yapılan marinize çalışmaları sonrasında teknede çift 5.0 litre V8 ünite kullanılıyor. Her bir motor 440 HP civarında güç üretiyor ve yatı maksimum 43 knot hızına çıkarıyor.

Sport Yacht Concept-

Teknenin kabini de, bir Lexus otomobili gibi lüks özelliklerle donatılmış. Yatın kontrolleri ve sistemleri, renkli dokunmatik ekranlı bir panelle gerçekleştiriliyor. Bu ekrandan GPS navigasyonu, dijital veriler, yüzey radarı, su altı sonarı, ışıklandırma ve eğlence sistemleri takip edilebiliyor. Kaptan koltuğu elektrikli olarak ayarlanırken, her iki taraftaki kol dayama ünitesi katlanarak, yolcular için birer koltuk haline dönüşebiliyor.

Sport Yacht Concept...

12,7 metrelik teknenin pruvasında yer alan kamarada lüks Lexus derisi, ahşap ve cam detaylarla buluşuyor. Ayrıca, bir de küçük banyosu bulunuyor. 6 kişiye kadar kapasiteli masa ve koltuklar, klima sistemleri ve eğlence sistemleri kabinin öne çıkan yanları olarak dikkat çekiyor.

Yattaki küçük mutfakta ise iki ocak, lavabo ve buzdolabı bulunuyor. Aynı zamanda kullanışlı bir banyo da yer alıyor. 4G WiFi gibi tüm bağlantı özelliklerine sahip entegre ses-görüntü ekipmanları, Mark Levinson ses sistemleriyle buluşarak eşsiz bir deneyim sunuyor.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.