Satılık Tekneler

Legend Keşif Yatı İlk Seferine Başlıyor
23.06.2016 Legend Keşif Yatı İlk Seferine Başlıyor
Legend keşif süperyatı, Hollanda’dan ayrılarak ilk seferine başlayacağı Norveç’e doğru yola çıktı. Icon Yachts tarafından detaylı bir yenilenmeden geçirilen ve etkileyici bir buz kıran yolcu gemisine dönüştürülen 77,4 metre uzunluğundaki Legend, Hollanda’nın Harlingen kentindeki tersaneden ayrılarak Kuzey denizini geçip Norveç’e ulaşacak.

Legend

Legend, Norveç’ten ilk yolcularını alacak daha sonrasında ise konuklarına kutuplarda benzersiz bir charter deneyimi yaşatacak. 77,4 metre uzunluğundaki Legend'in yenilenme çalışmalarında gemi mühendisliği ve dış tasarımını Diana Yacht Design üstlendi. Tümüyle yenilenen iç dekorasyonunda ise, tasarımcı Thom Beerens ve Jan Verkerk imzaları bulunuyor. 

Orijinali 1974 yılında Hollanda’daki IHC Holland tersanesinde imal edilen süperyat,  yine Hollanda’daki Icon Yachts tersanesinde yenilenmenin ardından mart ayında denize indirilerek testlerden geçirilmişti. Yenilenme projesi ilk olarak 2014 yılının Eylül ayında duyurulmuştu. Yenilemeye ilave olarak süperyat kıç tarafından 3,60 metre uzatıldı, üst yapı tamamıyla yeniden tasarlandı ve direği yeniden inşa edildi. Süperyat gövdesi ve üst yapısı farklı renklere boyanarak özellikle kutup bölgelerinde görünürlüğü arttırıldı.

Yenilenme sırasında, yatın arkadan 3,6 metre uzatılması sonrasında süperyat daha ince ve zarif bir görünüm elde ederek, charter yolcuları için daha çekici hale geldi. Yattaki aktivitelere baktığımızda, büyük bir yüzme havuzu, jakuzi, bir spor salonu, sinema odası, bar ve müzik köşesi ilk başta geliyor.

Legend-2

Süperyatın güvertelerinde 30 konuk ağırlanabiliyor. Master kamara ana güvertede burunda konumlanmış olup, kamarada king-size yatak ile birlikte büyük bir oturma grubu, bir bar, karşılıklı iki banyo ve spa havuzu da bulunuyor.

Yenilenen Legend keşif süperyatına ağır vinçler eklenerek, tüm deniz oyuncakları ve aklınıza gelebilecek her türlü tender teknesinin yüklenebilmesi olanaklı kılınmış. Yatın kıç güvertesi, tam sertifikalı bir helikopter pistine dönüştürülmüş ve tam Lloyd ve SOLAS sertifikası da alınmış.

Smit-Bolnes motorlar ile donatılan Legend'in maksimum hızı 16 knot, seyir hızı ise 13 knot olacak. Dünyanın en uzak noktalarında seyir yapmak üzere, yatın tüm testleri tamamlanarak Norveç’e doğru yola koyuldu.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.