Satılık Tekneler

Laurent Giles’den 110 Metrelik Konsept
13.06.2017 Laurent Giles’den 110 Metrelik Konsept İngiliz gemi inşa mühendisliği stüdyosu Laurent Giles, en yeni konsept süperyatını paylaştı. HEMY isimli dev konsept yat 110 metre boyunda. 

Laurent Giles,HEMY

Kurtarma filikaları veya dış kaplama malzemeleri kısıtlarına takılmadan, LY3 sınıfında en büyük yatı tasarlama hedefiyle ortaya çıkarılan HEMY projelendirilip hayata geçirilirse, 3 bin groston iç hacimden az olan dünyanın en büyük yatı olabilir.

Stüdyo, yeni konseptinin ultra-verimli gövde üzerine tasarlandığının altını çizdi. Hesaplara göre HEMY, sadece 5 bin beygir güç ile 20 knot sürate çıkabilir. Seyir sürati olarak verilen 17,5 knot ile, 6500 deniz mili mesafe katedebiliyor. Yat konseptinin diğer kilit rakamları ise 12,5 metrelik genişliği ve 3,8 metrelik maksimum su kesimi. 

Laurent Giles,HEMY.

HEMY konspeti, 14 kişilik misafir konaklama kapasitesi sunuyor. Tekne sahibi kamarası üst güvertede yer alırken, diğer 4 misafir kamarası ana güvertede konumlanıyor. Öte yandan konaklayabilen mürettebat kapasitesi 32 kişi. 

HEMY’nin dikkat çeken niteliklerinin başında iki ayrı beach club’ı geliyor. Bunlardan biri kıç tarafta, diğeri yatın ortasında yer alıyor. Kıç taraftaki beach club, isteğe göre dalış merkezi olarak da tasarlanabiliyor. Yatın baş tarafında helikopter pisti ve hangarı tasarlanmış. Çoklu servis teknesi garajı da yine büyük hacmiyle dikkat çekici. 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.