Satılık Tekneler

Latitude’dan Dünyanın En Büyük İki Trimaranı
20.05.2016 Latitude’dan Dünyanın En Büyük İki Trimaranı
Letonyalı tersane Latitude Yachts, iki adet 53 metrelik trimaranını suya indirdi. Dev trimaranlar şu anda dünyanın en büyükleri olarak kayıtlara geçti. 

Latitude Yachts-Galaxy
 
Galaxy ve Galaxy of Happiness olarak adlandırılan trimaranlar, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki sahiplerine teslim edilmeden önce deniz testlerini gerçekleştirecek. 

Latitude Yachts-Galaxy-Galaxy of Happiness
 
Futuristik ve şık birer tasarım olan dev trimaranlar, gümüş dış boyalarıyla dikkat çekiyor. Jean-Jacques Coste tarafından tasarlanan trimaranlar, Latitude Yachts tarafından ‘Hollywood filmlerindeki uzay gemilerine benzeyen tasarımlar’ olarak bahsediliyor. 

Latitude Yachts-Galaxy-Galaxy of Happiness-2
 
Latitude Yachts ve Jean-Jacques Coste tarafından gerçekleştirilen ortak çalışma sonucu ortaya çıkan iç mekanında, bir tekne sahibi kamarası ve iki adet misafir kamarası var. 

Latitude Yachts-Galaxy-Galaxy of Happiness-3
 
Yaklaşık otuz aylık bir çalışmanın sonucu olan bu trimaran tasarımı, Latitude Yachts'ın süperyat dünyasında yankı uyandırmasına sebep oldu. Firma, aynı anda suya indirdiği dev trimaranları, herhangi bir yat fuarında sergilemeyecek. 

 
GRP ve karbonfiber kompozitten üretilen trimaranlar, çift 2600 beygir makinelerle donatıldı. Trimaranların bu güçlü makineler ve üstün gövde yapıları sayesinde, 30 knot’a yaklaşan süratlere erişebileceği belirtiliyor. Latitude Yachts, denize henüz indirilen bu iki trimaranın ardından, yine 53’er metrelik iki tane daha trimaranın Birleşik Arap Emirlikleri’nde kullanılmak üzere sipariş edileceğini bildirdi. 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder