Satılık Tekneler

Lagoon 52 F
04.08.2016 Lagoon 52 F
Dünyanın önemli katamaran yelkenli üreticilerinden Lagoon, yeni bir hedefe doğru yelken açtı. Tersane, kısa süre önce üretimine başladığı Lagoon 52 F modelinin 100. ürünü ile sahne ışıklarını kendisine döndürdü.

Lagoon 52 F

2015 yılının ilk aylarında tanıtılarak denize indirilen Lagoon 52 F katamaran yelkenlinin mühendislik çalışmalarını, gemi inşa mühendislik firması Van Peteghem-Lauriot Prévost (VPLP) ve iç dekorasyon projelerini Nauta Design firması gerçekleştirmişti.

Lagoon 52 F-2

Lagoon, halen bugüne kadar üretilmiş dünyanın en büyük yelkenlisi olacak Seventy 7 yelkenlisinin de, imalatına devam ediyor. Fransız yat üretici, Seventy 7 yelkenli yatının, motoryat versiyonu olacak Seventy 8 projesinin çizim masasında son detaylarının şekillendirildiğini ve gelecek yıl içinde denizde olacağını açıkladı.

seventy 7 seventy 8

Fransız yat üreticisinin 52 feet uzunluğundaki flybridge modelinin, Lagoon sınıfının lokomotif ürünü olduğu biliniyor.

Tesislerdeki üretiminin tamamlanması sonrasında, kısa süre sonra denize indirilecek 100. Lagoon 52 F, daha sonra uzun bir yolculuğa çıkacak. Okyanusu geçerek Amerika’ya gidecek olan yelkenli katamaran, Annapolis Boat Show’da 10 - 13 Ekim 2016 tarihleri arasında sergilenecek.

Lagoon 52 F-3

İlk Lagoon 52 F geçtiğimiz yıl denize indirilmişti ve onu kısa süre sonra Lagoon 52 S takip etmişti. Eylül 2015’te denizle buluşan Lagoon 52, yapılan değişiklikler ile kokpit ve salona doğrudan erişim sağlıyor.

Lagoon 52 F-4

Lagoon 52 F, nerede ise bir yarış yelkenlisi özelliklerinde olması ile birlikte, kolay kullanımlı seyir özelliklerini birleştiriyor. Lagoon, flybridge modelinin geniş kıç bölümündeki farklı oturma alanları ve ayrıca ön bölümde kokpitin ilerisindeki oturma grubunun, harika bir gizlilik sunduğunu iddia ediyor. Lagoon 52 F katamaran yelkenli modelinde, ilave olarak VIP konuklar için ayrı girişli ve kokpitten doğrudan erişimli özel bir kamara bulunmaktadır.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder