Satılık Tekneler

Lagoon 450 Sport Top
12.10.2015 Lagoon 450 Sport Top
6 - 11 Ekim 2015 tarihleri arasında Pendik Marina'da düzenlenen, Türkiye’nin deniz üzerindeki ilk ve tek Boat Show fuarı olan 35. Uluslararası Boat Show’da, Tezmarin’in distribütörlüğünü üstlendiği Lagoon 450 büyük ilgi gördü.

Lagoon-450-Sport-Top

Markalaşmış bir katamaranın işlevsel kriterlerinin değiştirilmesi hiç de kolay değildir. Ancak Van Peteghem-Lauriot Prévost (VPLP), Lagoon ve Nauta Design işbirliği ile çok başarılı bir Lagoon 450 oluşturulmuştu. Lagoon 450 şimdi yeni versiyonu ile karşınızda: Lagoon 450 SporTop..

Dünyanın önde gelen yat üreticisi Beneteau Group markalarından olan Lagoon, yaz sonundaki fuarlar ile tanıtmaya başladığı Lagoon 450 Sport Top modeliyle, ilk önce 2 Ekim 2015 gecesi İstanbul Boğazı'nda düzenlenen tekne defilesinde yer aldı. Daha sonra da marinadaki pontonda meraklıları ile buluştu.

Lagoon-450-Sport-Top-1 Lagoon-450-Sport-Top-2

Dünyanın en prestijli markalarının ürettiği, standart teknelerden özel üretim yatlara kadar çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Tezmarin, 35. İstanbul Boat Show’da uzman denizci ekibi ile tüm dünya markalarını müşterileri ile buluşturdu. 1996 yılında kurulan Tezmarin, bugün Türkiye'nin en büyük yat distribütörlerinden biri. Tezmarin halen Beneteau Group markasına ilave olarak, Beneteau’nun grubuna ait CNB, Lagoon Catamaran, Monte Carlo Yachts, FourWinns, Wellcraft, Glastron ayrıca Pirelli Boats, Goldfish ve Farr280 gibi dünya markalarının da pazarlamasını yapmakta.

Lagoon-450-Sport-Top-3

Lagoon Catamarans tarafından 2015 yılının sonbaharında piyasaya sunulan popüler Lagoon 450 modelinin,Lagoon 450 Sport Top versiyonunda Flybridge bulunmuyor. Yeni Sport Top üretilecek olmasına rağmen, Lagoon 450 modeli de üretilmeye devam edecek. Lagoon Catamarans Nisan ayında yaptığı tanıtım toplantısında, yeni modelin pazardaki flybridge olmayan talebi karşılamak üzere bir seçenek olacağını duyurmuştu. Lagoon 450 Sport Top, daha az kişi ile yönetilebilecek bir tekne ihtiyacını karşılamak üzere tasarlandı.

Lagoon 450 Sport Top modeli, sahip olduğu daha büyük görüş alanı ve daha geniş güverte alanları ile hem kolay kullanım sağlıyor, hem de performansı ile bir kez daha Lagoon uzmanlığını tescil ediyor. Lagoon uzmanlığını, güverte altında güneşe karşı daha iyi koruma, optimum alan ve yükseklik için dikey cam kullanımı konularında görmemizin yanı sıra, ağır denizlerde daha fazla konfor için martı kanadı formundaki köprü güverte ile de hissedebiliyoruz.

Lagoon-450-Sport-Top-4

Tasarruf sağlayan infüzyon kalıp ile, katamaranlar için önemli olan daha hafif gövdeye sahip olan Lagoon 450 Sport Top, sahip olduğu optimal bir yapı ile de çevreci bir tekne. Teknenin iç dekorasyonunda Alpi ağacı, açık meşe veya tik renk seçenekleri bulunuyor. Lagoon 450 Sport Top'un seyir performansının garantisi ise VPLP Design. Zarafet ve konfor konusunda İtalyan Nauta Design imzası taşıyor.

Lagoon 450 Sport Top'un yeni üst güverte tasarımı daha zarif ve etkili bir görünüm yaratıyor. Üst güverteye yerleştirilmiş geniş bir güneşlenme alanı çok keyifli. Yelken alanları Flybridge versiyonu ile aynı. Ama alçak direk ve bumba yan yatmayı azaltıyor. Ayrıca, bumbaya erişimi kolaylaştırıyor. Kıç tarafta konumlandırılmış üst güvertedeki dümen alanında, tüm manevraları yapabileceğiniz dümen, entegre edilmiş büyük bir dümen koltuğu, kokpitten ve güverteden geçiş imkanı, isteğe bağlı olarak kötü hava şartlarında dümen istasyonunu kapatabileceğiniz devirme kompozit bir kiriş ve dümen alanının üstünde kompozit bimini yer alıyor. 

Lagoon-450-Sport-Top-5

Alt güvertede ise Nauta imzalı iç tasarımı, zarafet ve işlevselliğinin yanısıra oldukça iyi aydınlatılmış salon ve kabinleri ile dikkat çekiyor. Gövdedeki geniş lumbozlar sayesinde kabinlerde doğal aydınlatma elde ediliyor. Ultra lüks ana kabin ve çift kişilik yatak bulunan yan taraftan erişimi ile misafir kabinleri, daha yüksek konfor sağlıyor. Keyifli anlar için büyük ocak, geniş tezgah alanı ve çokça saklama alanı ile U şeklinde mutfak ideal ölçülerde. Makine dairesi ise yaşam alanlarından çok iyi şekilde izole edilmiş.Fransız katamaran üreticisi Lagoon, 450 Sportop modelini 35. İstanbul Boat Show'un yanısıra 2015 yılı sonbaharında Fransa La Rochelle ve Cannes’da, daha sonra da Genoa ve Barcelona’da sergiledi.
 
www.tezmarin.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder