Satılık Tekneler

La Route du Rhum'da kaza ve abandone
04.11.2014 La Route du Rhum'da kaza ve abandone

Macif Lider, 1 Abandone 2 Kaza
Pazar günü verilen start sonrasında François Gabart yarışta Macif teknesi ile liderliği elinde bulunduruyor.

Bertrand de Broc

 

Bertrand de Broc hidrolik arızası ve bileğinden yaralanması nedeniyle abandone olarak yarıştan ayrıldı. Votre Nom Autour Du Monde yelkenlisi ile yarışta start alan 54 yaşındaki tecrübeli Fransız yelkenci bu yıl üçüncü kez La Route du Rhum-Hedef Guadeloupe yarışına katılıyordu.

Yarış merkezi gece yarısına doğru iki tekneden peşpeşe gelen alarm sinyalleri sonrasında acil durum konumuna geçti. Class 40 sınıfında mücadele eden skipper Francois Angoulvant’ın yer aldığı Team Sabrosa SBR 40 yelkenlisi ve 31m Ultime trimaran Sodebo Ultime yelkenlisi merkeze alarm sinyali göndermişti. Organizasyon uydu telefonları skipperlara ulaşma çabaları sonuçsuz kaldıktan sonra derhal NH90 SAR helikopteri 33F Squadron’dan hemen havalandı ve bölgeye Ploumanach SNS 098 cankurtaran teknesi yönlendirildi. Sabah 4:00 civarında Sabrosa teknesine ulaşıldı. Francois Angoulvant medikal kontrolleri yapılmak üzere hastaneye sevk edildi.

trimaran Sodebo Ultime

31m Ultime trimaran Sodebo Ultime ise bir kargo gemisi ile çarpıştı, solo skipper Thomas Coville her hangi bir yara almadan kazadan kurtuldu. 30 knot güneybatı rüzgarında 15/18 knot hızda seyrederken kargo gemisi ile çarpıştı. Çarpışma sonrasında iskele tarafındaki ön bölümü kaybeden teknenin orta gövdesi de hasar aldı.

Kazalardan her iki ekibinde sağ salim kurtulmuş olması organizasyona rahat bir nefes aldırdı.

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder