Satılık Tekneler

La Route du Rhum – Hedef Guadeloupe
30.10.2014 La Route du Rhum – Hedef Guadeloupe
Solo okyanus yarışı hangi ülkeler için ulusal bir tutkudur? İşte bu nedenle Fransa’nın Saint Malo kentinin sahillerinde büyük bir kalabalık, La Route du Rhum-Hedef Guadeloupe’a start alacak teknelerin karadan ayrılışına tanıklık etmek için bekliyorlar. 

La Route du Rhum – Hedef Guadeloupe

Sekiz farklı ülkeden 91 yelkenci La Route du Rhum-Hedef Guadeloupe için son hazırlıklarını yapıyorlar. Dokuz erkek ve iki kadın yelkenci ile İtalya en büyük katılımı sağlarken, İngiltere, Güney Afrika, İspanya, Portekiz, İsviçre, Belçika ve Finlandiya’dan ekipler, solo okyanus yelken yarışında yer alacaklar. Aralarında farklı yarışlarda pek çok podyum görmüş yelkenciler, bu sefer La Route du Rhum-Hedef Guadeloupe için kapışacaklar.

La Route du Rhum – Hedef Guadeloupe  La Route du Rhum – Hedef Guadeloupe 

Son Vendée Globe yarışında 11. ve Transat Jacques Vabre'de 9. olan İtalyan Alessandro di Benedetto, IMOCA Open 60 sınıfında Fransız olmayan tek skipper, katıldığı her yarışta kendisini biraz daha geliştiriyor.  Class 40 ve the Rhum Class ise en çok uluslararası yelkencinin mücadele edeceği sınıflar. 

La Route du Rhum – Hedef Guadeloupe  İngiltere’den Conrad Humphreys Vendée Globe 2004-5 yarışında 7. olmuştu. Yine İngiltere’den Miranda Merron İngiliz yelkencilerin 2006 yılında Route du Rhum yarışında Class 40’daki rekorlarını kırmak arzusundalar.

Philippa Hutton-Squire İngiliz asıllı Güney Afrikalı La Route du Rhum yarışında ilk kez start alacak. Belçika'dan Michel Kleinjans ise ikinci kez bu yarışta start alıyor. 2006 yılında katıldığı yarışta 45 foot bir mono tekne ile Rhum sınıfını kazanmıştı. Bu kez yarışa Farr tarafından tasarlanan Kiwi 40FC ile yelken basacak. 
 

İtalya’dan Giancarlo Pedote Tyker 40 Fantastica ile yarışacak. 2013 Mini Transat yarışında 2. olan Pedote için bu yarış ilk okyanus yarışı olacak.
İspanya Barselona’dan Alex Pella, bu yarışa Botin tasarımlı Tales 2 ile katılıyor. Son Transat Jacques Vabre yarışından Pablo Santurde ile 2. olmuştu. 

La Route du Rhum – Hedef Guadeloupe

Yenilikler her zaman iyidir, bu sefer de işe yaracak mı? Hep birlikte görüp öğreneceğiz. Offshore yarışları için tasarlanmış ilk solar ana yelken bu yarışta kullanılacak. İlk denemesi gelecek pazar günü Fransa’nın kuzeyinden Atlantik Okyanusuna doğru yapılacak. Yelkenler Cannes-Mandelieu tarafından imal edildi. Geleceğin yelkenleri olarak sunumu yapılan pohovoltaic yelkenler, IMOCA 50 sınıfında Martinique Challenge ile Fransa’nın Saint-Malo kentinden start alacak.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder