Satılık Tekneler

Kutupların yeni ‘yıldızı’ yelkenli Star 46
18.03.2015 Kutupların yeni ‘yıldızı’ yelkenli Star 46
Sailing The Arctic Race için tasarlanan yeni yelkenli Star 46. Yeni tasarım yarış yelkenlisi One Design (Tek Tip) Star 46, volkanik-fiber denilen yeni teknolojiyle üretildi. 15 metre boyundaki yarış yelkenlisi, dayanıklılık ve güvenlik açılarından öncü kabul edilebilir.
 
Kutupların yeni ‘yıldızı’ yelkenli Star 46

‘Yüksek enlemlerde yüksek performans’ sloganıyla tanıtılan yelkenli Star 46, zorlu yüksek enlem koşullarında ekibi güvende tutabilmek amacıyla tasarlandı. Volkanik fiber üretimi, daha önce yelkenli teknelerde görülmemiş bir üretim tekniği.

Basalt fiber olarak bilinen volkanik fiber, ağırlık yaratmadan daha fazla dayanıklılık, üretim aşamasında da daha fazla çevreye duyarlılık gibi faktörleri bir araya getiriyor. Malzeme aynı zamanda %100 geri dönüştürülebilir özellikte. Yelkenli Star 46’nın üretimi, ‘Clean Regattas’ çevrecilik kriterlerinde ‘altın’ seviyeye oyunuyor.

Gezegenimizdeki en zorlu koşullarda mücadele etmeye hazır olan yeni yelkenli Star 46, ıslak yüzeyinden 15 derecelik yatma açısına kadar, bağımsız şekilde düz kalan ‘çift gövde’ yapısına sahip. Bir başka deyişle; tekne içinde tekne olarak düşünülebilir. Bu sistem herhangi bir çarpışma durumunda da fazla güvenlik sağlıyor. 

Kutupların yeni ‘yıldızı’ yelkenli Star 46-1

Yelkenli Star 46, artı-eksi 35 derecelik oynar salması, yine herhangi bir çarpışma durumu için optimum şekilde tasarlandı. Çarpma performansı açısından geleneksel ‘canting keel’, salma yapısına göre daha başarılı çarpma performansı ortaya koyması için menteşeli bir sistemle tekneye entegre edilmiş. Birçok açıkdeniz yarış yelkenlisinde olduğu gibi, Star 46’nın da kıç tarafında kaçış kapağı bulunuyor. 

Teknik Özellikleri:

LOA: 14.99m / 49.18ft 
Beam: 4.49m / 14.73ft 
Draught: 3.50m / 11.48ft 
Displacement: 7.5t loaded 
Engine: 29hp 
Fuel: 100L 
Mast: 19m / 62.34ft 
Sails: 7 
Crew:6
 
http://sailingthearcticrace.org/

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.