Satılık Tekneler

Küba’daki İlk Amerikan Bayraklı Yat Numarine 78
15.08.2015 Küba’daki İlk Amerikan Bayraklı Yat Numarine 78 Amerikan bayraklı ilk yat Küba’da Hemingway marinasına giriş yaptı. Küba Marinasına giriş yapan Amerikan bayraklı yat’ın dikkat çeken yanı ise, imalatı Türkiye’de yapılan, Türkiye’nin gururu Numarine 78 olması. 

Numarine-78- Cuba

1960'lı yıllarda Amerika ve Küba arasında başlayan gerginlik ve sonrasındaki ambargo nedeniyle iki ülke arasındaki tüm diplomatik faaliyetler askıya alınmış ve Amerikan vatandaşları ile Amerikan bayraklı yatlar Küba’ya giriş yapamıyordu. 1960’lardan bu yana Küba’ya ilk giriş yapan 78 feet uzunluğundaki Numarine imalatı Still Water yatı, Küba’nın başkenti Havana yakınlarındaki Marina Hemingway’e bağlandı.

12 konuk taşıyan yat Amerika’nın güneyindeki Key West’ten hareket ederek Marina Hemingway’e 4 saatte ulaştı.
Still Water yatındaki yolcu ve mürettebat teker teker vize alarak Küba’ya bir yat ile deniz yoluyla uzun süre sonra gelen ilk Amerikalılar oldular. Amerikan bayrağı taşımayan yatların Küba’yı ziyaretleri serbestti ancak Küba’ya uğramış bir yatın altı ay süre Amerika karasularına girmesine izin verilmiyordu.

Miami-Küba

Miami Palm Beach’den, Küba’ya hareket için yaklaşık 8 aydır izin bekleyen Still Water, düzelen ilişkiler sayesinde izni almayı başardı. Ambargonun kalkması sonrasında iki ülke arasında düzelmeye başlayan ilişkilerde yatçılığında bir başka boyut eklemesi bekleniyor. Yat turizmi ve özellikle bölgedeki pek çok Powerboat gelecek günlerde Küba marinalarını ziyaret edecek ve büyük bir turizm hareketi bölgede başlayacaktır. Tabii esas büyük turizm hareketi ise bölgedeki büyük yolcu gemilerini rotalarına Küba’yı eklemeleri olacaktır. İşte o zaman Küba ekonomisine büyük bir turizm geliri akacaktır.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder