Satılık Tekneler

Konsept Süperyat Maia 500 GT
14.03.2017 Konsept Süperyat Maia 500 GT Heesen Yachts, geçtiğimiz hafta sonunda yeni projeleri olan 50 metre uzunluğundaki süperyat Maia'yı tanıttılar. Maia sözcüğünün çeşitli anlam ve kullanımları var. Boğa takım yıldızlarından biri olan, cıva ve manganezi simgeleyen Maia kelimesine, Yunan mitolojisinde 7 kardeşten en büyüğü olarak da rastlıyoruz. Konsept yat Maia 500 GT, limitinin hemen altında çelik gövdeli tam deplasmanlı bir motoryat olacak. 

Maia 500 GT

Maia'daki 5 tam konforlu kamarada, 10 konuk ağırlanacak. Ana güvertenin ön bölümünde master kamara konumlandırılırken, diğer 4 konuk kamarası alt güverteye yerleştirilmiş. Alt güvertedeki kamaraların bir tanesi ikiz yataklı, diğer 3 konuk kamarası ise çift kişilik olacak. Yatın tender hizmet teknesi, seyir anında üst güvertenin ön bölümüne kolaylıkla konumlandırılacak. Demirdeyken ise, bu bölüm güneşlenme alanı olarak kullanılabilecek. Bunlara ilaveten yatın kıç bölümünde bir bar, sauna ve mükemmel bir ses sistemi ile donatılacak.

Maia 500 GT.

Maia, her biri 1.000 kW güç üretecek iki adet MTU dizel motor ile donatılacak. Bu güçlü motorlar, yatı maksimum 15 knot maksimum hıza eriştirebilecek. 12 knot seyir hızında ise, 3.800 deniz mili yol yapabilecek.

Maia 500 GT..

Konsept projenin mühendislik çalışmalarını Heesen tersanesinin kendi bünyesindeki proje takımı üstlenirken, henüz çok detaylanmamış dış tasarımını ise Clifford Denn gerçekleştirmiş. 

Maia 500 GT,

Ann G yatının iç dekorasyon sorumlusu olan Reymond Langton Design firması, Maia'nın iç dekorasyon projelerini çizme görevini almış. Konsept Maia'nın 2018 yılında tamamlanarak sahibine teslim edilmesi planlanıyor.

Maia 500 GT,,

2017 yılının Ocak ayında Hollandalı Heesen Yachts tersanesi, tamamen sipariş üzerine olan 56 metre uzunluğundaki, YN 18556 gövde adı verilen hızlı tam deplasman yatının üretimine başlandığını ilan etmişti. Heesen Yachts tersane tesislerinde halen üretimi devam eden, YN 18250 (Ayla süperyat projesi) yatın gövdesi ile üst yapısının üç ay önce birleştirildiği denizcilik dünyasında haber olmuştu.

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder