Satılık Tekneler

Konsept Süperyat Inara
20.01.2016 Konsept Süperyat Inara
Corgo Yacht Design tasarım firması, Güney Amerika'dan hevesli bir otomobil koleksiyoncunun tutkusunu yansıtan, 36 metre uzunluğundaki bir konsept süperyat projesi siparişi aldığında, farklı bir şey yaratmak zorunda olduklarını biliyorlardı.

Inara

Tasarım stüdyosu müşterinin özel koleksiyonunda bulunan spor otomobilleri inceledikten sonra, yeni tasarımın amacının modern, temiz çizgiler ve basit bir tasarımı ile sofistike, zarif, şık bir proje oluşturmak şeklinde belirledi.

Inara-2

Dış tasarım için spor araba hissi temel alınarak, üzerine ilave çizgiler eklenmiş. Gövde hatları, Inara'yı her açıdan farklı görünür kılmak için geliştirilen, konveks ve birbirinin karşıtı içbükey yüzeyler şık bir profil oluşturmak için bir araya getirilmiş. Üst bina kıç bölümden uzakta başlatılarak ve cam yüzeyler kullanılarak, hedefledikleri Coupé görünüm elde edilmiş. Üst bina kapalı olarak algılanabilir ama pencereler ve dışa açılır balkonlar ana salona ve yat sahibi suitine bağlanarak içeriye bol ışık alınması sağlanmış.

Inara-3

Konsept Inara'nın dış mekanları, dört faklı amaç için ayrılmış. Ana güvertenin ön bölümünde, yatın genişliğinin tamamını kullanan oturma grubunda, birde cam jakuzi yer alıyor ve bu bölümde sekiz kişi ağırlanabiliyor. Balkonlarda fazlasıyla cam kullanılarak, oturduğunuzda deniz manzarasının kesintisiz olarak içeriye taşınması sağlanmış. Cam ile kaplı bir bölümden kıçtaki yüzme platformuna erişiliyor. Bu bölümde bir bar, sauna ve geniş oturma grupları bulunuyor.

Inara-4

Sekiz metreyi bulan yatın genişliği ile alt güvertede yer alan süit özelliklerindeki dört kamarada, sekiz konuk ağırlanabiliyor. Yatın tüm genişliğini kullanan master kamara, kadın ve erkek için iki banyosu ve giyinme odası ile merkezde konumlandırılmış. Suitin her iki yanında dışa açılır balkonlar ile hacim büyüyor. VIP kamarası da yine yatın tüm genişliğini kullanırken, diğer iki kamara ile spa veya spor salonu olarak kullanılabilecek bir hacim de bu güvertede bulunuyor. Mürettebat kamaralarında ise, altı mürettebat kalabilecek.

36 metre uzunluğundaki bu konsept süperyatın, 38 knot maksimum hıza çıkabilecek şekilde gövde tasarımı yapılmış. Karbon ayak izini en alt düzeye indirgeyebilmek için, hibrit güç ünitesi kullanılmasına özel özen gösterilmiş.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder