Satılık Tekneler

Konsept Süperyat Ghost
19.08.2016 Konsept Süperyat Ghost Zamanın çok ötesindeki tasarımları ile ünlü Ken Freivokh Design tasarım ofisinin konsept süperyat projesi Ghost144 metre uzunluğunda. En son teknoloji malzemelerin taşıt araçlarında kullanılmaya başlaması ve mimaride kullanımı sayesinde karbon kompozit malzemeler, uzay kafes yapılar ve gelişmiş cam teknolojisi ile Ghost süperyatının tasarımı sadece bir hidrodinamik şaheser değil; aynı zamanda verimliliğin üst sınırlarını zorlayacak ve daha sessiz bir çevre ortamı oluşturacak.

Ghost

Süperyatlarda uzay kafes yapı kullanımı yeni bir yaklaşım. Tasarımcı Freivokh konsept projesi hakkında; “en son teknolojinin denizlere taşınması ile, güçlü ve sert bir yapıda olmasına rağmen, son derece esnek kabuk sayesinde Ghost'un 'içinde muhteşem panoramik manzaranın keyfine doyulmayacak.” diyor. Ghost konsept süperyat projesinde kullanılan sert uzay kafes yapı, büyük açıklıklarda burulmayı önlemekte, geniş büyük açıklıkların kullanılabilmesine olanak sağlamaktadır. Bu sayede, 15 metre uzunluğundaki tender hizmet teknelerinin konabileceği garaj kapakları estetik bir şekilde yer almaktadır.

Ghost-2

Ghost'un benzersiz özellikleri arasında sualtı görüntüleme, hareketli helikopter pisti, gökyüzü seyri için açılır tavan, teleskopik sinyal direği, cam duvarlı yüzme havuzu ile tam donanımlı spor salonu ve büyük bir avlu bulunuyor. Ghost süperyatının çevreci özellikleri de bulunuyor. Işığa duyarlı son teknoloji film tabakası ile kaplanan yat, tüm konaklamalar için gereken elektrik enerjisini bu yeni teknoloji ile elde ediyor.

Ghost-3

Ken Freivokh Design tarafından geliştirilen Ghost konsept süperyat projesinde, “devrimci” minimalist bir yaklaşım ile çalışılmış. Tasarımcılar geleneksel yat tasarımındaki genel ilkeleri, nerede ise hiç göz önünde bulundurmadan yepyeni bir yaklaşımı ortaya çıkartmışlar. 

Tasarım ekibi ortaya çıkartılan Ghost projesinde, heyecan verici bir konsepti hedeflemişler. Yatın temel unsurları, ana yapısı ile dış zarfı veya kabuğu birbirinden bağımsız olarak, en iyi verimi elde edebilmek için ayrı ayrı tasarlanmış. Minimalist yaklaşımla ve serbest formdaki yüzeylerle, saf bir duyguya ulaşımın başarısı yakalanmış. 

Ghost-4

Konsept projede seçilen yapının yatın hidrodinamik özelliklerini geliştirilmesi için tercih edilmiş olmasına rağmen, aerodinamik etkisi büyüktür. Bununla birlikte yatın verimliliğini arttıracak ve daha sakin ortamlarda çevreye duyarlı olmasını sağlayacaktır.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder