Satılık Tekneler

Konsept Süperyat “Follow The Sun”
07.06.2016 Konsept Süperyat “Follow The Sun”
İsveçli yat tasarımcısı Dennis Ingemansson ile Türk tersanesi NedShip Group’un birlikte geliştirdikleri, 50 metre uzunluğundaki kompozit / karbon teknolojisi ile üretilecek katamaran konsept süperyat “Follow the Sun”, bir anda tüm yat endüstrisinin dikkatlerini üzerinde topladı.

Follow The Sun

Konsept proje ekolojik çözümler getiriyor. Örneğin süperyatta, 160 metre kareden daha büyük solar piller, düşük seyir hızları için e-motorlara ilave olarak hibrid çözümler ve isteğe bağlı olarak rüzgar tribünleri de eklenebiliyor.
Follow The Sun süperyatının fazla detaylı olmayan sofistike dış tasarımı, konsept deniz aracına ultra modern otomobil tarzı veriyor. Süperyatın arka kısmında ise, Eurocopter 155 standardında tam sertifikalı bir helikopter pisti yer alıyor.

Follow The Sun-2

Follow The Sun konsept süperyatı ile ilgili olarak tasarımcı Dennis Ingemansson, sofistike dış hatları ve temiz dış yüzeyler ile ultra modern bir otomobil çizgisini elde etmeye çalıştığını söyleyerek, üst güverteye isteğe bağlı olarak büyük bir jakuzi veya havuz eklenebileceğini ifade ediyor. Süperyatın görüntülerinde üst ön güvertenin iskele tarafında bir havuz görünüyor.

Follow The Sun-3

Konsept motoryatın üst güvertesinin arka kısmı ise, bir helikopter pisti için tasarlanmış. Yatta katamaran tarzının seçilmiş olması sayesinde, iç bölümlerde geniş alanlar elde edilmiş. Charter olarak kullanılması durumunda ise, iki yat sahibi kamarası isteğe bağlı olarak birleştirilebilecek. Ayrıca 4 ayrı kamarada 8 konuk ağırlanabiliyor. Draftının az olması süperyata, Karayipler ve Bahamalarda charter olarak kullanılma şansı veriyor. Süperyatın çizimlerinde görülen denizaltının ise, yat sahibinin siparişi üzerine şekillendirileceği ifade edildi.

Follow The Sun-4

Konsept yatta 1 kaptan ve 6 mürettebat görev yapacak. Motor olarak ise, iki adet MTU 16V 2000 M70 kullanılarak maksimum 22 knot hıza ulaşması bekleniyor. Konsept yat 12 knot seyir hızında ise, 8.500 deniz mili menzile erişebilecek.

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.