Satılık Tekneler

Konsept Süperyat Epiphany 130M
12.05.2016 Konsept Süperyat Epiphany 130M
İngiliz yat tasarımcısı Andy Waugh, en son süperyat konsepti Epiphany’yi tanıttı. 130 metre uzunluğundaki süperyat benzersiz bir siluette ve sert hatlı dış mekanlara sahip. Konsept süperyat projesi minimum çizgiler ve yapılarla, seçkin bir dış yapı içerisinde çok pratik ve konaklama için geniş hacimler barındırıyor.

Epiphany-süperyat

Epiphany ismi verilen konsept süperyat, gövdesinde benzersiz özellikleri taşıyor. Bunlar arasında; köprünün en üst güvertede konumlandırılması sayesinde, harika bir komuta görüşüne sahip olması ilk sırada sayılabilir. Köprünün kıç bölümünde ve ana merkezi lobide yat sahibinin kütüphanesi ve balkonu ile, alt kattaki yat sahibi süit kamarasının iki güverte yüksekliğindeki tavanı bir diğer özelliğidir.

Epiphany-süperyat-2

Yat sahibinin süit kamarası oldukça geniş, ferah ve aydınlık oluşturan yüksek tavanının sağladığı avantajlar ile, gündüz tüm gün ışığını içeri alırken, geceleri ise yıldızların manzarası ile doluyor. Yatın ön bölümünde bir oturma grubu ile birlikte jakuzi ve kıç bölümde bir özel sinema salonu yer alıyor. Yat sahibinin heybetli çalışma ofisinin yanında, kişisel asistanları ve görevlilerin çalışması için ayrıca bir de çalışma bölümü bulunuyor.

Yat sahibinin kullanımına ayrılmış olan güvertenin altı ise, yine benzersiz şekilde VIP konukların ağırlanmasına ayrılmış. 4 adet geniş VIP kamaranın her birinin, kendine özel bir de balkonu bulunuyor. Bu güvertedeki diğer özellikler ise; bir sinema salonu, oyun salonu ve yatın tüm genişliğini kullanan VIP istirahat salonunun yanı sıra, tam donanımlı spor salonu ve spa. Ana bar, kıç bölümdeki açık alandaki resmi yemek yeme bölümüne bağlantılıdır.

Epiphany-süperyat-3

Epiphany, radikal görünümüne rağmen ana güverte geleneksel bir yerleşim düzene sahip. Ortak alanlar kıçta, konuk kamaraları burunda konumlandırılmış. Tüm güverte çevresindeki alçak küpeşteler ve yerden tavana pencereler, geniş açıklık ve manzaranın maksimum içeri taşınması için kullanılmış. Arka güvertedeki ana yüzme havuzu ve güneşlenme alanları arzu edildiğinde bir helikopter pistine dönüşebiliyor. Bu güvertede 8 konuk kamarası ile birlikte, 2 adet VIP kamarası bulunuyor.

Alt güvertede, beach club ve garaj ile bir başka sinema, dalış odası ve burun bölümündeki mürettebat konaklama alanı yer alıyor. Mürettebat alanlarında, görevliler için karmaşık işlerin çözüldüğü ofisler, güvenlik merkezi ile 40 kişilik mürettebat ve görevli için kamaralar bulunuyor.

Epiphany-süperyat-4

İngiliz yat tasarımcısı Andy Waugh, tanıtımını yaptığı yeni konsept süperyat hakkında; “Epiphany, artık kalabalık olmaya başlayan süperyatlar arasından sadece eşsiz ve kendisine özgü estetiği ile sıyrılmıyor, aynı zamanda görevlilerin sadece bir bölümünün üst güvertelere çıkmasını sağlayarak, yat sahibine ayrı bir mahremiyet kazandırıyor. Bu sayede, geleneksel alanlarında hiç alışık olunmadığı kadar konukların ağırlanmasında büyük bir özgürlük elde edilmiş olunacak.” dedi.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder