Satılık Tekneler

Konsept Süperyat : Shaddai
05.05.2016 Konsept Süperyat : Shaddai Yeni 150 metre uzunluğundaki konsept süperyat Shaddai çok radikal bir tasarıma sahip. İtalyan yat tasarımcısı Gabriele Teruzzi, denizlerin gökdeleni olarak tanımlanacak. 492 feet uzunluğundaki megayatın yat sahibi güvertesi, geminin çok üstünde farklı bir şekilde konumlandırılmış.

Shaddai

Tasarımcı Gabriele Teruzzi’nin Shaddai megayatında, yat sahibine ve konuklarına, eşsiz manzaraya sahip yükseltilmiş platformu ile çok farklı, benzersiz bir deniz keyfi sunuluyor. Megayatın yükseltilmiş kısmında inanılmaz bir açık güverte özelliği bulunuyor. Güneşlenme alanı ve mükemmel bir sonsuzluk hissi veren yüzme havuzu, bu güvertede yer alıyor. 

Shaddai-2

Ayrıca, cam kaplı ve deniz ile bütünleşmiş gibi duran bir başka havuz, megayatın ana güvertesinde konumlandırılmış. Bu havuz, megayatın yan bölümünde açılır bir kapakla oluşturulan beach club ile de bağlantılı. Alt güvertede oluşturulan beach club 300 metrekarelik bir alana sahip.

Shaddai-3

İtalyan yat tasarımcısı Gabriele Teruzzi “Istituto Europeo di Design” eğitimi sonrasında, çalışmalarını İtalya’da Gabriele Teruzzi Yacht & Design ve AM Yacht Design firmalarında sürdürüyor. 

Shaddai-4
Shaddai-5
Shaddai-6

Megayatta, sıfır hız sabitleyicilerin ve pek çok asansöründe de olduğunu tahmin edebilmek hiç de zor değil.
Tasarımcı Gabriele Teruzzi yaptığı açıklamada; “Shaddai kelime anlamı olarak ‘mutlak güç” (her şeye gücü yeten) demektir. Bu nedenle yat, sahip olduğu özellikler ile, aklımda başından beri yer alan ana konsepti temsil etmektedir. Yerden yükselmek insanlık tarihi boyunca herkesin arzusudur. Bu konuda pek çok prestijli örnek vardır. Babil kuleleri, Mısır’daki piramitler ve günümüzdeki görkemli gökdelenler, hep en güçlü beyinlerin bulutlara dokunabilmek arzusunu temsil etmektedir. Zamanının ötesinde bir tasarıma sahip olan Shaddai megayatının tasarımında, en çağdaş mimariden etkilendiğimi söyleyebilirim” diyerek duygularını ifade etti.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.