Satılık Tekneler

Klasik Yelkenli, Silver Spray
07.01.2016 Klasik Yelkenli, Silver Spray
1916 yapımı klasik yelkenli Silver Spray, iki yıllık bir yenilenme süreci sonrasında yeniden hizmete girdi. Klasik yelkenli yat, 2013 yılının Haziran ayında yeni sahibi tarafından satın alındıktan sonra uzun bir yenilenme süreci geçirdi.

Silver Spray

Silver Spray’in orijinali, 1916 yılında Hollanda’da Scheepswerf Piet Smit tarafından, “Dutch North Sea” modeli çift direkli yelkenli şeklinde yapılmıştı. 1995 ile 1999 yılları arasında ise tamamıyla yeniden üretilmişti. 2010 - 2011 yıllarında bir kez daha yenilen klasik yelkenli, en son olarak 2013'te yenilenmeye alınmıştı.

Silver Spray-2

En son yenilenme çalışmalarında ana motoru, navigasyon sistemleri, otomasyon sistemleri yenilenirken, baştan aşağıya yeniden boyandı. Silver Spray’in gövdesi, ünlü America's Cup yelkenlisi America ile aynıdır. Bu yıl 100. yaşını kutlayan klasik yelkenlide modern sistemler, örneğin hidrolik yelken sistemleri yatın kullanımını daha da kolaylaştırmaktadır.

Bir asırlık ömrü ile nice seyirlere çıkmış olan 34 metre uzunluğundaki Silver Spray, önümüzdeki yaz aylarında Akdeniz’de, özellikle İtalya ve Sicilya’da charter olarak hizmet verecek. Silver Spray'de bir master kamara ve 3 de konuk kamarası bulunmaktadır.

Silver Spray-3

2015 yılında geçirmiş olduğu yenilenme sonrasında Silver Spray yepyeni, tertemiz durumu ile konuklarını ağırlayacak. Ayrıca aradan geçen uzun yıllara rağmen bütünlüğünü koruyan klasik yelkenlinin, tarihi ortamında konuklar benzersiz bir deneyim yaşayacaklar. Bu klasik yelkenli ile, İtalyan Rivierasında ve Sardunya’nın Amalfi kıyılarında geçirilecek zamanlar unutulmaz olacaktır.

Konuklar yelkenli yatın güvertesindeki açık alanlarda şezlonglara arkalarını yaslayacak, arkadaşları ve aileleri ile birlikte daha sonra açık havada yemek yeme keyfini sürdürecekler.

Silver Spray-4

Silver Spray'in içine girdiğinizde, klasik Hollanda yapımı yatlarının tarzı olan maun iç döşemeler sizleri karşılıyor. Yenilenmiş güverte salonu döşemesi ve konforlu koltuklara sahip lüks kumaş kaplı oturma grubu, alt salon ve güverte salonunda yer alıyor.

 Silver Spray-5  
Silver Spray’in güvertesinde, geceleri sinema keyfi için alt salon düzenlenmiş. En son teknoloji ile donatılan salonda konuklarınız ile birlikte mükemmel bir sinema keyfi yaşayabilirsiniz.

Her birinin kendi banyo ve tuvaleti bulunan bir master kamara ve üç süit tarzında konuk kamarası ile, toplam sekiz kişi yatta konaklayabiliyor. Ayrıca yelkenlide hizmet vermek üzere, 3 mürettebat için konaklama kamarası bulunuyor.

Klasik yelkenlide, su kayağı, wakeboard, balıkçılık ekipmanları gibi Akdeniz’in mavi suları ve deniz yaşamının keyfini arttıracağınız deniz oyuncakları konukları bekliyor.

Silver Spray, 100. yaşını bu yaz konukları ile birlikte kutlamak için Akdeniz kıyılarında olacak.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder