Satılık Tekneler

Klasik Yat “Mikhail S. Vorontsov” Marmaris’te
04.05.2016 Klasik Yat “Mikhail S. Vorontsov” Marmaris’te
“Dünyanın en iyi klasik yatı” olarak tanımlanan, Ukrayna ve Azeri ortaklığı DSV yatçılığa ait Türk yapımı “Mikhail S. Vorontsov” yelkenlisi, dün Muğla’nın Marmaris ilçesine geldi.

Mikhail-S.-Vorontsov

Ultra lüks yat, ana gövdesinin inşa edildiği  Bozburun Mahallesi’ndeki tersanenin açıklarına demirledi. Türkiye’den iç dekorasyonu için götürüldüğü Hollanda’da 2013’te yapımı tamamlanan ve 56 milyon Euro’ya mal olan yatın, Bozburun’da bakımının yapılacağı belirtildi. DSV ortaklarından Azeri Hülya U. Alizade, Kuzey Avrupa’da yaklaşık 3 sene seferler yapan yatlarını, Türk turizmine katkı sağlamak için Marmaris’e getirdiklerini söyledi. Alizade; “Zor bir dönemden geçen Türk turizmine elimizden geldiğince katkı sağlamak istedik. Denizcilik ve yat dünyasına, Türkiye’nin güvenli ülke olduğu yönündeki gerçek algıyı yayarak, buraya daha çok lüks teknelerin gelmesine aracılık edebileceğimizi düşündük. Ben de bir Azerbaycan Türk’üyüm. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi, ‘iki devlet bir millet’ duygusuyla yaşıyorum. Türkiye için elimden geleni her zaman yaparım” dedi.

Mikhail-S.-Vorontsov-2

Tasarım ve mühendislik hizmetlerini Ken Freivokh’in üstlendiği lüks megayat Mikhail S. Vorontsov, Türkiye’de üretilmişti. Alizade, 2013 ve 2014’te ‘Dünyanın en iyi klasik yatı’ seçilen ve Discovery tarafından belgeseli çekilen “Mikhail S. Vorontsov”un, yüzde yüz Türkiye patentli şirket olan DSV’nin Türk işçileri tarafından yapıldığını, sadece birkaç yabancı mühendis çalıştırdıklarını söyledi. Alizade, yatın Marmaris’ten ayrıldıktan sonra ABD’ye gideceği ve orada charter seferleri yapacağını da sözlerine ekledi.

Mikhail-S.-Vorontsov-3

63,5 metre uzunluğunda, 3.200 metrekare kullanım alanına sahip “Mikhail S. Vorontsov” , motorları çalışmadığında sadece yelken gücüyle saatte 60 kilometre hıza ulaşabiliyor. Son derece lüks ve modern döşenmiş yattaki 5 süitin, 12 kişilik konaklama kapasitesi bulunuyor.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder