Satılık Tekneler

Klasik Yat La Bimba Satıldı
13.03.2015 Klasik Yat La Bimba Satıldı
Edmiston tarafından özel bir anlaşma ile klasik yat La Bimba satıldı. Klasik yat La Bimba, ünlü İskoç Gemi Mühendisliği firması GL Watson & Company tarafından, geleneksel çizgisinde tasarlandı ve Themara adıyla 1962 yılında Ailsa tersanesi tarafından inşa edildi.

Klasik Yat La Bimba Satıldı

Klasik yat La Bimba Watson tarafından tasarlanmış ve Troon, İskoçya’da, Lloyds 100 A1 standartlarında okyanuslarda seyir için inşa edilmiştir. Themara adı verilen klasik yat La Bimba daha sonra Morning Watch ve 1988 yılında Atlantis of the Seven Seas isimlerini aldı. En son La Bimba adını alan klasik yat, asil bir bayan tarafından satın alındıktan sonra, 1996 yılında İsveç bayrağı çekildi ve Kuzey denizlerinde kiralandı. Sonrasında ise bir İtalyan tarafından satın alınan klasik yata İtalyan bayrağı çekildi ve Cenova’ya demirleyerek büyük bir refitten geçirildi.

Çelik gövdeli 24,60 metre uzunluğundaki klasik yat La Bimba’da iki adet Gardner dizel makine bulunuyor. La Bimba’ya 1998 yılında geçirdiği yenilenme sonrasında, yatın son sahibi okyanuslarda güvenle seyahat edebilmek için büyük paralar harcandı.

Klasik Yat La Bimba Satıldı-1 Klasik Yat La Bimba Satıldı-2

Klasik yat La Bimba'da 8 konuk 4 kamarada ağırlanırken, mürettebat içinde 2 kamara bulunuyor. Klasik yat, 1970 yılların son bölümünde yat ve denizcilik dergilerine yazılar yazan John Marriner tarafından satın alındıktan sonra Kanarya Adaları üzerinden Atlantik’i geçerek Barbados’lara ulaşmış ve  bir efsane olmuştu. 

Klasik Yat La Bimba’nın ilk tasarımını yapan G.L. Watson & Co firması, genlerindeki mükemmellik ve yenilikçilik geleneği ile bilinir. Firma klasik yat tasarımı konusunda uzmanlaşmış ve diğer pek çok hizmetleri konusunda da geniş bir yelpazeye sahiptir.

G.L. Watson & Co. halen klasik yat üretimi konusunda piyasanın en başarılı firması olarak kabul edilmektedir. Yat tasarımı, süperyat yönetimi ve klasik yat restorasyonu uzman olarak kabul edilen firma, son zamanlarda dünyanın en büyük denizcilik restorasyon projesini de yürütüyor. 

Klasik Yat La Bimba Satıldı-3 Klasik Yat La Bimba Satıldı-4

60'larda G.L. Watson & Co. tarafından tasarlanmış Glasgow’daki Ailsa (daha sonra Ailsa Craig oldu) tersanelerinde inşa denilen, klasik yat La Bimba daha çok bilinen bir ismi ile Morning Watch, zamanının en ileri teknolojilerine sahipti. Zamanla denizcilik ve yatçılık standartları ve parametreleri değiştirildi. Ancak yüksek kaliteli klasik yat La Bimba'nın gelenekçi görünümü ve değeri hala tazeliğini korumaktadır.

Klasik yat La Bimba’yı farklı brokerler farklı fiyattan satışa çıkartmışlardı. 450,000 € ile 650.000 € arasında fiyatlardan alıcı bekleniyordu.
 
http://www.edmiston.com/

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder