Satılık Tekneler

Klasik Süperyat RS Eden Satıldı
21.01.2015 Klasik Süperyat RS Eden Satıldı
Klasik Süperyat RS Eden’ın satıldığını ve yeni sahibinin alım işleminde Ocean Independence firmasının temsil ettiğini, satışı üstlenen broker Edmiston açıkladı. 49,5 metre uzunluğundaki RS Eden, 1930 yılında John H Wells tarafından tasarlanmış, Defoe Boat & Motor Works tarafından üretilmiş. 2007 yılında orjinaline sadık kalınarak Bodrum’da tamamıyla yeniden inşa edilmiş, 2011 yılında da bir refit geçirmişti.

Klasik Süperyat RS Eden Satıldı

RS Eden süperyatında 11 konuğu ağırlamak üzere 6 kamara bulunuyor. Yeni sahibinin bir İngiliz olduğu ve yata İngiltere’de sempatik yeni bir restorasyon daha yaptırmayı planladığı ifade edildi.

Klasik Süperyat RS Eden Satıldı Klasik Süperyat RS Eden Satıldı

49,5 metre uzunluğundaki Süperyat RS Eden uzun yaşamı boyunca pek sahip değiştirmiş, pek çok farklı isimle denizlerde seyir yapmıştır. Tarihindeki önemli aşamalardan birisi de 2. Dünya Savaşı süresince ABD Donanmasında görev almasıdır.

RS Eden’in bir önceki sahibi, 2005 yılında yatı aldıktan sonra uzun bir yenilenme sürecine girmişti. Bu dönemde Klasik Süperyat 2 yıl süre ile Bodrum’daki Neta Marine’de kalmıştı. Neta Marine arka güverteyi uzatmış ve yat sahibinin çalışma ofisini 1930’ların klasik görünümünde yeniden inşa etmişti.

Klasik Süperyat RS Eden Satıldı

RS Eden için istenilen satış fiyatı 6.95 milyon Euro idi.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder