Satılık Tekneler

Klasik Riva Müzayedeye çıkıyor
08.01.2015 Klasik Riva Müzayedeye çıkıyor

2015 Londra Boat Show’da klasik Riva Junior yat müzayede ile satılacak. Kusursuzca yenilenen Riva Junior yat genellikle 1960’larda Brigitte Bardot ile özdeşleşmiş olarak bilinir. ExCel fuar merkezinde 9 – 18 Ocak 2015 tarihleri arasında sergilenecek.

Klasik Riva Müzayedeye çıkıyor

1950'lerin ve 60'larda refah içinde yaşayan 'güzel insanlar' grubunun Riviera’lardaki göz alıcı yaşam tarzının, çarpıcı sürat teknelerinden olan Riva’ya Brigitte Bardot ayrı bir şahsiyet kazandırmıştır. Riva Junior Brigitte Bardot’un sahibi olduğu ilk teknedir.

1967 yılı yapımı olan Riva Junior Londra Boat Show’da müzayede ile satılacak. Riva’nın en başarılı modellerinden biri olan Riva Junior ,ilk olarak 1966 yılında üretilmeye başlandı ve üretim 1972 yılına kadar devam etti. Bu süre içinde 600 adet üretildi.

Klasik Riva Müzayedeye çıkıyor

19ft uzunluğundaki teknede, içten takma Crusader 5L V8 motor 180 HP güç üretiyordu ve 40 mil hıza ulaşabiliyordu. Bu özellikleriyle de bir yat tenderi veya bir su kayağı teknesi olarak kullanılabiliyordu. Açık kokpit planı bu boyuttaki bir tekne için fazlasıyla dış alan imkanı sağlıyordu,.Rahat güneşlenme alanının yanı sıra ,teknenin çevresinde de yürüme yolu bulunuyordu.

Tamamen büyük bir özenle yenilenen Riva Junior’da orijinal donanımlar ve orijinal döşemeler kullanıldı. Motor ise sadece 250 saatte olmasına rağmen, tümüyle yeniden elden geçirilerek mükemmel duruma getirildi.

Klasik Riva Müzayedeye çıkıyor

148 gövde numaralı Riva Junior için müzayede kapalı zarf ile yapılacak. Fuarın kapanış günü olan 19 Ocak 2015 Pazar günü, öğlen saatine kadar teklif kabul edilecek olan kapalı zarf içindeki tekliflerin sonucu fuarın kapanışından önce ilan edilecek.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder