Satılık Tekneler

''Kısmet'' Sahibine Kavuşuyor
25.11.2014 ''Kısmet'' Sahibine Kavuşuyor
‘Project Global’ adı altında tasarımı ve üretimi tamamlanan 95 metrelik megayat, deniz testlerini tamamladı.

Kismet sahibine kavuşuyor

Dünyaca ünlü yat üreticisi Lurssen tarafından üretilen dev tasarım, firmanın ‘eski’ bir müşterisine ait. Sahibinin daha önceki 68 metrelik Lurssen megayatının yerine inşa ettirdiği 95 metrelik bu dev yatın ismini, öncekinin aynısı olarak ‘Kısmet’ koydu. Sahibi Shahid Khan Pakistanlı bir iş adamı, aynı zamanda Fulham futbol takımınıda kendisine ait. Dünya'nın 349. en zengini olarak bilinen Shahid Khan, Pakistanın en zengin kişisi durumunda. 4.6 milyar doları olduğu bilinen Shahid, Khan NFL takımlarından Jacksonville Jaguars takımınında sahibi ve Jaguar amblemi teknenin pruvasında bulunan bow üzerine yerleştirilmiş.

Kismet sahibine kavuşuyor

308 feet boyundaki Kısmet üç adet deck'e sahip, 6 adet kamarası, helikopter pisti, güneşlenme alanı, havuz ve jakuzzi aynı zamanda da barbeque alanına sahip.

Kismet sahibine kavuşuyor Kismet sahibine kavuşuyor

Birçok farklı hava ve deniz koşullarında test edilen megayat; itiş, jet pompaları, güç iletimleri, dümenleme sistemleri testlerinden başarıyla geçti. Bunların yanı sıra soğutma, yağlama ve yakıt sistemleriyle birlikte, tuzlu suyu tatlı suya çevirme teknolojileri ile duman ve gaz testleri de tamamlandı.

Kismet sahibine kavuşuyor Kismet sahibine kavuşuyor

Testlerde mühendisleri en etkileyen unsur ise muazzam manevra yeteneği oldu. Teknik ekip tarafından yapılan; ‘Kısmet, inanılmaz sessizlikte çalışan ve seyir yapan bir motoryat. Kesinlikle titreşime dair birşey yok.’ açıklaması, megayatın başarısının bir kanıtı olarak algılanabilir.Testlerin ardından tersaneye geri dönen Kısmet, önümüzdeki ay sahiplerine teslim edilecek. Kısmet teslimatın sonrasında Moran Yacht & Ship tarafından haftalık 940.000 pound'a kiralanacağı belirtiliyor.
 

Kaynak: www.dailymail.co.ukYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder