Satılık Tekneler

Kia Arcadia 3 Ekibi American Express Turgutreis Cup'ın Sahibi
22.07.2013

Kia Arcadia 3 Ekibi American Express Turgutreis Cup'ın Sahibi

American Express Turgutreis Cup 2013’ün ikinci günü iki yarış olarak, birinci yarış Didim-Turgutreis etabı, ikinci yarış ise D-Marin Turgutreis açıklarında yapılacak şamandıra yarışı olarak planlandı. İlk yarış olan Didim-Turgutreis etabı için tekneler 9.30’da suya indi. Rüzgar 11 knot civarında kuzeyden esiyordu. Start planlandığı saatte, yani tam 10.00’da bütün sınıflar için verildi. Start oldukça sorunsuzdu, fodepar yoktu. Tekneler start ettiği gibi balonlarını bastılar. Orient Express hızla gruptan uzaklaşarak, grubun önündeki yerini aldı.Arkasında ise Alvimedica, Farrfara ve Fenerbahçe1-Garanti Sailing ekibi yer aldı. Orient Express grubun en altında, Define ise grubun en üstünde yer almayı tercih ettiler. Diğer tekneler ise onların arasında seyir etmeye devam ettiler. Hava Bodrum yarımadasına kadar sabitti. Bodrum’a yaklaştıkça biraz azaldı. Onun dışında havada çok büyük değişiklikler olmadı. Bütün tekneler balonlarına konsantre bir şekilde Turgutreis’e kadar devam ettiler. İlk finişi Orient Express VI verdi, onun ardından yaklaşık 18 dakika sonra Farrfara, daha sonra ise sırasıyla Alvimedica 2, Flying Box Lemon-Arkas, Fenerbahçe1-Garanti Sailing ve Define finiş verdi.Diğer teknelerde onları takiben finişlerini sırasıyla verdi.

Bu yarış zorlu ve uzun olmasının yanı sıra ekipler içinde çok önemliydi. Özellikle ilk günün birincisi Fenerbahçe1-Garanti Saiiling, Define ve Kia-Acadia 3‘ün ne yapacağı ve nasıl bir yarış çıkartacağı merak konusuydu.

İkinci günün ilk yarışında sonuç olarak Kia-Acadia 3 birinci oldu. İlk günün birincisi Fenerbahçe1-Garanti Sailing ve ekibi 4. olabildi. Ama yine de her şey son yarış sonucuna bağlıydı. 

Kia Arcadia 3 Ekibi American Express Turgutreis Cup'ın Sahibi

Ekipler Turgutreis’e geldikten sonra ikinci yarış için bir süre beklediler ve mola verdiler. Bu sefer hava artmıştı ve yaklaşık 19 knot civarındaydı.Turgutreis D-Marin açıklarında yapılacak şamandıra yarışı American ExpressTurgutreis Cup birincisini belirleyecek yarış olduğundan dolayı ekipler iyice heyecanlı bir şekilde startı beklediler. Saat 2 gibi bütün sınıflar için ikinci yarışın startı verildi. Startta fodepar yoktu. Havanın ilk yarışa göre daha çok esmesi yarışı az da olsa kısalttı. Rota 2 sosisten oluşuyordu. Orient Express ekip eksikliğinden dolayı bu yarışa katılmadı ve genel olarak yarış Alvimedica 2’nin önderliğinde geçti ve ilk finiş veren Alvimedica 2 oldu. Ardından Farrfara ve Flying Box Lemon-Arkas teknesi, 10 saniye sonrada Fenerbahçe1-Garanti Sailing ekibi finiş verdi. Ekiplerin kıyasıya mücadele verdikleri son yarışta Fenerbahçe1-Garanti Sailing’ten 2 dakika sonra finiş veren Orhan Tüker’in dümeninde olduğu Kia-Acadia 3 teknesi birinci oldu.


Genel sıralamaya baktığımızda ise ilk yarış üçüncü, son iki yarış ise birinci olan Kia Acadia 3 teknesi American Express Turgutreis Cup 2013’ün galibi ve Malmö’de gerçekleştirilecek X-35 Dünya Şampiyonası’na katılm ödülünün sahibi oldu. Kendilerini ve diğer yarışan bütün ekipleri tebrik ediyoruz.

Yarış sonuçlarını www.bosphoruscup.net ten öğrenebilirsiniz.

Kaynak:

www.bosphoruscup.org
https://www.facebook.com/BosphorusCup
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder