Satılık Tekneler

Kendini temizleyen boya, yat sektöründe kullanılacak
05.08.2014 Kendini temizleyen boya, yat sektöründe kullanılacak
Araba üreticisi Nissan, 2014'ün başlarında çığır açacak bir yeniliğe imza atmıştı. Kir tutmayan 'kendini temizleyen boya' olarak anılan yeni teknoloji boya, süper-hidrofobik özelliğe sahip. Uzmanlar, araştırma ve geliştirme aşamasının tamamlanmasının ardından en fazla iki yıl içinde boyanın süperyat sektöründe kullanılacağını belirtiyor.

Bu ürün henüz çok yeni ve daha da geliştirilmesi için zamana ihtiyacı var ama yinede çok kısa bir zamanda boyanın teknolojisiyle ilgili önemli aşamalar kaydedildi. Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde kendini temizleyen boyanın denizcilik sektörü için kıymetli bir yeri olacağını düşünülüyor.

Kendini temizleyen boya yat sektöründe kullanılacak

Bu 'süper-hidrofobik' boya, uygulanan yüzey ile su, kir ve yağ gibi dış etkenlerden bulaşabilecek maddeler arasında koruyucu bir katman görevi görüyor. Boya kendinden paslanmaz ve buzlanmaz bir yapıya sahip. Bu boya aynı zamanda deniz canlılarının teknenin su hattında üremelerini engellemesi görevinide görüyor. Bu sayede yakıt tüketiminin düşmesine ve istenilen seyir süratlerine rahatça ulaşılmasına yardımcı olacağı düşünülüyor.http://www.thehoworths.com


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.