Satılık Tekneler

Kayıp Yelkencinin Cesedi Bulundu..
01.03.2016 Kayıp Yelkencinin Cesedi Bulundu..
Yelkenlisiyle dünya turu atan Alman yelkencinin ‘mumyalanmış’ cesedi, kayıp teknesinin içinde balıkçılar tarafından bulundu. 

Manfred Bajorat-yelken

Yarı batmış ve yıllardan beri sürüklenerek oldukça hırpalanmış vaziyette bulunan 40 feet boyundaki ‘hayalet yatın’ içinde, sahibi Alman yelkenci Manfred Bajorat’ın cesedi iki balıkçı tarafından Filipin Denizi’nde oldukça korunmuş bir halde bulundu. Navigasyon masasına yığılmış şekilde ve ölümünün üzerinden yıllar geçmesine rağmen oldukça korunmuş şekilde bulunan ceset, tüm dünyada şaşkınlık uyandırdı. Manfred Bajorat’ın yatı bulunduğunda denizde sürüklenmeye devam ediyordu. Bajorat ile son kurulan iletişimin 2009 yılında gerçekleştiği bildirildi. 

Polis raporuna göre; Bajorat’ın teknesinde başka bir kişinin olduğuna dair herhangi bir iz yok. Bu durumda navigasyon masasının başında yığılmış biçimde bulunan yelkencinin, ölmeden önce kalp krizi veya benzeri bir şikayeti için yardım isterken ölmüş olabileceği tahmin ediliyor. 

Manfred Bajorat

Yelkencinin cesedinin; okyanus rüzgarları, yüksek hava sıcaklıkları ve tuzlu deniz havası sayesinde bu denli iyi korunduğuna inanılıyor. Araştırma yetkilileri, Bajorat’ın kimliğini tekneden bulunan belgeler sayesinde açıklığa kavuşturdu ve ek olarak ölüm sebebinin tam olarak bilinmediğinin altını çizdi. 

Manfred Bajorat’ın yaklaşık 20 senedir yelkenlisiyle dünya turu attığı biliniyor. Öncesinde evli olan Bajorat, 2008’de boşandığı eşinin kanser yüzünden hayatını kaybettiği bildirildi. 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.