Satılık Tekneler

Katamaran Odalı Yüzen Otel
14.12.2016 Katamaran Odalı Yüzen Otel Yüzen bir cennette kalmak ve bağımsız katamaran odalarda konaklamak varken, lüks beş yıldızlı otellere kimse bakmayacaktır. Salt & Water tarafından tasarlanan bu yaşam alanları, iki ayrı bileşenden oluşuyor. Yüzen otel, merkezi oluşturan yüzen bir üs ve onun çevresindeki bağımsız pek çok katamaran oda birimlerinden teşkil ediliyor.Merkezdeki yüzen üs olarak tanımlanan birimde, resepsiyon ve otel yönetim ofisleri ile birlikte restoran, kafeterya, etkinlik salonları bulundurulabilecek. Bağımsız katamaran otel odalarında da, beş yıldızlı otellerde sağlanan tüm olanaklar konuklara sunulacak.

Katamaran Odalı Yüzen Otel

Yüzen otel korunaklı koylarda, göllerde ve nehirlerde rahatlıkla demirlenerek hizmet verecek. Katamaran odalı yüzen otel, demir attığı bölgeden kolayca başka bir yere de taşınabilecek. Katamaran odaları olacak yüzen otelin amacı, özellikle iç sulardaki turizmi teşvike ederek, genellikle ihmal edilmiş doğanın el değmemiş parçalarına erişebilmektir.

Katamaran Odalı Yüzen Otel.

Yüzen otel, turizmin unutulmuş ancak, büyük bir seçenek olarak karşımızda duran seçeneğini canlandıracak. Otel konuklarını gittikçe beton yığınlarına dönen sahillerden uzaklaştırarak, tamamen doğal ve bakir ortamlarda dinlenme ve rahatlamanın keyfini yaşatabilecek.

Katamaran Odalı Yüzen Otel..

Her bir bağımsız katamaranda bir salon, bir mutfakçık, banyo, tekne olarak hareket edildiğinde gerekebilecek malzemelerin konulduğu bir depo ve bir de oturma odasının altında yatak odası bulunuyor. Her odada iki veya dört kişi konaklayabilecek. Katamarandaki yüzme platformu sayesinde de kolayca denize girilebilecek, dalış yapılabilecek veya balık tutulabilecek.

Katamaran Odalı Yüzen Otel...

Bağımsız katamaranlardan oluşan otel odaları, çok yenilikçi bir düşünce ile dekore edilmiş. Kolaylıkla merkezdeki ana üniteden ayrılabiliyorlar ve bulundukları göl veya nehirde seyir yapabiliyorlar. Böylece konuklar tatildeyken hem otel hizmetlerinden faydalanabilmekte, hem de arzu ederlerse merkezden gün içinde ayrılıp bir tekne ortamında sevdikleri ile baş başa tatil geçirme fırsatı yakalayacaklar.

Katamaran Odalı Yüzen Otel....

Bu projenin ana fikirlerinden birisi de, konukların düşük hızlarda seyir yapılırken çevredeki doğal güzelliklerin yaşanabilmesi olduğundan, katamaranların burunlarında alışılmadık formda geniş bir pencereye yer verilmiş.
Diğer bir deyişle, katamaran odalı yüzen otel konuklarını günlük hayatın stresinden çıkartarak, onlara doğayla iç içe temiz hava ve gökyüzü ile buluşabilecekleri bir ortam sunmayı hedefliyor.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder