Satılık Tekneler

Karver’den Yenilikçi Teçhizatlar
30.11.2016 Karver’den Yenilikçi Teçhizatlar Özellikle kare mandar yakalı anayelkenler için tasarlanan, Karver’in yeni anayelken mandar kilidi ‘Mainsail Gaff Lock’, 2016 Dame Ödülleri’nde aday gösterildi. Kare mandar yakalı anayelkenlerin mandar arabasından kolayca ayrılabilmesini sağlayan sistem, Karver KMS rayına veya farklı bir markanın anayelken mandar arabası rayına rahatlıkla monte edilebiliyor. Yeni sistem, 2’ye 1 sistemler için de uygun. 

Mainsail Gaff Lock-Karver

Karver’in KSF furler sistemleri için tasarladığı yeni karula yakası adaptörü, alttan yukarı sarılabilen diğer ön yelken sistemlerinde de kullanılabiliyor. Bu sistem, Karver’in ‘quick release’ ve ‘captive pin’ isimli kolayca ayıklanmayı ve güvenliği sağlayan mekanizmayı da sunuyor. Sistem 1’den 16 ton a kadar yüklerde kullanılabiliyor.

KSF furler

KMH Internal Lock sistemi, Karver’in ön yelken mandarını daha kolay ve daha güvenilir biçimde kilitlemeyi sağlıyor. Ayrıca mandarların esnemesini engelleyerek yüksek performansı daimi kılıyor. Vendee Globe filosunun %80’inde kullanılan KHF furling kilit sistemiyle aynı teknolojiyi kullanan KMH Internal Lock, oldukça kompakt ve hafif yapısıyla öne çıkıyor. 12 ile 60 metre aralığında yatlarda kullanılabilen sistemin güvenli yük aralığı 5 ile 50 ton.

KMH Internal Lock

Yeni KBRM paslanmaz makaralar, Karver’in 2017 kataloğunun öne çıkan yeni ürünleri arasında. İki seviyeli seramik ve titanyum yatak tasarımına sahip olan makaralar, piyasadaki en düşük sürtünme katsayısı sunan makaralar olarak karşımızda. KBRM, Karver’in yüksek yük serisinin yeni elemanları olarak süperyatlar için özel tasarlandı. Güvenli yük aralığı 1,5 ton ile 40 ton arasında olan makaralar, isteğe göre aluminyum veya karbondan da üretiliyor. 

KBRM-Karver

Güvenli yük aralığı 1,5 ton ile 12 ton olan ‘fast pin’ çıkrık sistemi, Karver furler’lar için özel olarak tasarlandı. Bu teknoloji sayesinde furler sisteminiz 2:1 veya 3:1’e kadar hafifletilebiliyor. 

Karbon furler, Karver’in KF serisinin bir yenisi olarak piyasaya sürüldü. Karbon yapısı sayesinde hem şık bir görünüm ortaya koyarken aynı zamanda ağırlıktan da tasarruf sağlıyor. Ağırlığı sadece 556 gram.

Karver KF

Karver’in KBR serisinin en yenisi olarak karşımıza, KBRC15 karbon makara çıkıyor. Yine seramik ve titanyum çift yataklı olarak tasarlanan makara %2 sürtünme oranıyla piyasadaki en başarılı ağırlık/performans oranını sunuyor. Ağırlığı sadece 89 gram olan makaranın çalışma yükü 1,5 ton ile 40 ton arasında. 

UTL Skiper
Orhan Tüker
0 (533) 273 29 85

www.skiper.org YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder