Satılık Tekneler

Karayip korsanları iş başında
04.01.2016 Karayip korsanları iş başında
Ocean Cruising Club (OCC) komodoru John Franklin, geçtiğimiz on gün içerisinde Trinidad and Tobago ve Greanada sularında iki ayrı korsan vakası yaşandığını belirtti. Çevre coğrafyada seyir yapan veya yapacak olan yelkencileri korsan tehlikesine karşı uyardı. 


 
Yaşanan her iki korsan vakası da gündüz saatlerinde gerçekleşti. 120-130 beygir arası kıçtan takma motora sahip, 18-20 feet boy uzunluğundaki teknelerle yapılan korsan saldırılarında, tekne başına yaklaşık 5 veya 6 korsan düştüğü belirtildi. Ağır silahlar taşıdığı açıklanan korsanların teknelerinde, ayrıca yedek yakıt depoları ve yedek kıçtan takma motorlar olduğu da açıklandı. 
 
Olayların üzerine, Trinidad and Tobago hükümeti ile Sahil Güvenlik’in ve Trinidad and Tobago Yat Servis Birliği’nin çalışmalara başladığı bildirildi. Konuyla ilgili Trinidad Turizm Bakanlığı’nın da çalışmalar yürüttüğü açıklandı. 
 
Bu on gün içinde yaşanan iki korsan vakasında da yaralanma veya can kaybının olmaması sevindirdi. Olaylarda para, pasaportlar, tekne evrakları, cep telefonları, saatler, bilgisayarlar, diğer elektronik eşyalar ve kıyafetlerin çalındığı bildirildi. 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder