Satılık Tekneler

Kalamış Yelken Kulübü Trofesi 1. Ayak Yarışı
13.04.2016 Kalamış Yelken Kulübü Trofesi 1. Ayak Yarışı
Kalamış Yelken Kulübü, yeni yönetiminin göreve gelmesinden sonra ilk yarışının startını vermeye hazırlanıyor. Trofenin ilk yarışı olan Dr. Asım Macit Kupası yarışında IRC 0, 1, 2, 3 ve 4 sınıflarıyla birlikte Destek, Sportsboat ve Gezgin sınıfları start alacak. 

Fenerbahçe Burnu açıklarında genel kuzey yönlü kurulacak olan start hattı, rüzgarın yönünün ‘orsa start’ prensibini bozması halinde yine orsa yönlü start hattı olacak şekilde değiştirilecek. Yarıştan önce, yarışın asıl rotasıyla birlikte diğer tüm alternatif rotaları incelemekte fayda var.

kyk-yarış

Cumartesi günü saat 13.00’den itibaren başlayacak olan start işlemleri, IRC 0 ve IRC 1 sınıfları için kuş uçuşu 23 deniz mili mesafeli yarışı başlatacak. Moda burnu önündeki off-set şamandırası ve Digavsing feneri sırasıyla iskelede, Heybeliada ve Burgazada sancakta, yine Digavsing feneri sancakta bırakılmak üzere planlanan asıl rotanın finişi Kalamış Yelken Kulübü önünde, genel kuzey yönlü olarak alınacak. Rotada adı geçmeyen adalar arası veya etrafından yapılacak rotalar, ekiplerin kendi stratejilerine göre, istenildiği gibi seyredilebilecek.

kyk-yarış-2

Yarışta IRC 2 ve 3 sınıfları için 18 deniz mili, IRC 4 ve Sportsboat için 16 deniz mili, Destek ve Gezgin sınıfları için ise 12 deniz mili mesafeli rotalar uygulanacak. Yarışın tüm sınıflar için son finiş saati 19.00 olacak. 

16 Nisan Cumartesi günü yapılacak olan yarışın son kayıt zamanı ise, bugün saat 18.00. Kayıtlar ve tüm detaylı bilgiler için www.kalamisyelken.com’u ziyaret edebilirsiniz.

ESAS ROTA - IRC 0 ve IRC 1 Sınıfları
(kuş uçuşu ≈ 23 deniz mili)

rota

ROTA:

START: Fenerbahçe Burnu açıklarında genel kuzey yönlü olarak kurulacaktır.
 Kalamış Yelken Kulübü önündeki rüzgarüstü şamandırası iskelede
 Moda Burnu önlerindeki off-set şamandırası iskelede
 Digavsin kardinal feneri iskelede
 Balıkçı adası "Neandros" sancakta
 Digavsin kardinal feneri sancakta
 FINISH: Kalamış Yelken Kulübü önünde genel kuzey yönlü olarak kurulacaktır.

Notlar:
 Yukarıda adı geçmeyen diğer prens adaları arasından veya etrafından geçişlerde herhangi bir kısıtlama yoktur.
 Fenerbahçe Burnu ile Öreke Taşı arasından geçiş yapılmayacaktır.

Uyarılar:
􀂙 Yarış Parkuru ile çakışan bölgede özel ve tarifeli yolcu taşımacılığı yapan vapur, deniz otobüsü, motor, deniz
taksi v.b. deniz taşıtları ile ticari gemi trafiğine azami dikkat edilmesi gerekir.

Efe Sezik

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder