Satılık Tekneler

Kalamış Koyu'ndaki Sportboats Yarışları Zorlu Geçti
19.08.2013

Kalamış Koyu'ndaki Sportboats Yarışları Zorlu Geçti
Fotograf: Osman Ugur

17-18 Ağustos tarihlerinde gerçekleşen İstanbul İl Birinciliği Sportboats yarışları, ilk gün 30 knot esen, pazar günü ise hafifleyen rüzgarlar eşliğinde toplam 5 yarış ile tamamlandı. Birinci ve ikinci division olarak ayrılan teknelerde iki sınıfta toplam 13 tekne kayıt verdi. İlk gün rüzgarın 30 knot seviyelerine ulaşması sebebiyle yarışlar 'can yeleği bayrağı' altında tamamlandı.

Yarışlarda aldığı istikrarlı sonuçlarla Ameera XS birinci oldu. İtalya'da gerçekleşen Melges 24 şampiyonasından henüz dönen Ameera ekibinde Selim Kakış, Burak Zengin, Zeynep Beşerler, Yiğit Gözübüyük ve Emir İçgören yer aldı. Division1'in ikincisi W Raceboats olurken, Ruffles üçüncü sırada kaldı. Division2'de ise Vira Yatçılık birinci, Kia-TAYK Yelken Okulu ikinci, Vira Yatçılık Yıldız Yelken üçüncü oldu. Sportboats Division2'nin son yarışlara damgasını vuran flaş ekibi Sabancı Üniversitesi SU Sail ise bu kez gerilerde kaldı.

Bu arada yarışların ilk gününde Ruffles teknesinde yaşanan talihsiz bir kazada Semih Ergün sakatlanarak karaya dönmek zorunda kaldı ve yarışa devam edemedi. Teknenin skipperı Şükrü Sanus'tan aldığımız son bilgilere göre Semih Ergün'ün durumu iyiye gidiyor.


Efe Sezik
Fotograf: Osman Ugur

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder