Satılık Tekneler

Jupiter Projesi Denize İndirildi
28.10.2016 Jupiter Projesi Denize İndirildi Almanya’nın Bremen kentindeki Lürssen tersanesi tesislerinde, uzun bir süredir üretimi devam eden Jupiter projesinin denize indirildiği duyuruldu.

Jupiter

Jupiter projesi ile ilgili pek fazla detay henüz açıklanmadı ancak, süperyatın dış tasarımında H2 Yacht Design imzasının olduğuna dair firmadan teyit alındı. Yatın dış tasarımında H2 Yacht Design çizgileri bulunurken, iç dekorasyon çalışmalarında is,e March & White stüdyosunun başarılı tasarımları kullanılmış.

123 metre uzunluğundaki yat, tam deplasmanlı çelik gövdeli ve alüminyum üst yapı ile tik güvertelere sahip olacak. 
Sahibine teslim edildiğinde dünyanın en büyük 20 süperyatı arasında yerini alacak olan Jupiter projesinin, tesliminin 2017 yılının ilkbahar aylarına sarkacağı tahmin ediliyor. Yat, Alman Lürssen tersanesinin tipik çizgilerinden çok farklı bir görünümde. Tersanede halen üretimine devam edilen Jupiter projesine ilişkin tüm bilgiler, yüksek gizlilik derecesinde korunmaya çalışıldığından hakkında çok fazla bilgi elde edilemiyor.

Jupiter2

Bu yıl Mayıs ayında, Lürssen tersanesinde bugüne kadar tersanede üretilmiş en büyük süperyat olan 15.917 gros tonluk Omar Projesi olarak bilinen, M/Y Dilbar sahibine teslim edilmişti. Jupiter ise, bu yıl tersanede denize indirilen ikinci proje oldu. İlki Mistral projesi, Nisan ayında denize indirilmiş ve Ağustos ayında da deniz testleri tamamlanmıştı. Mistral projesinde, tasarımcılar Espen Øino ve iç dekorasyonda ise Zuretti Interior Designers imzası bulunuyordu.

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.