Satılık Tekneler

JP Ribs’den Tam Elektrikli Tekne
25.04.2016 JP Ribs’den Tam Elektrikli Tekne
Süperyatlara servis tekneleri üreten JP Ribs, tamamen elektrikle çalışan, çevreci ve yüksek performanslı bir tekne için Kit Carlier Design ile güçlerini birleştirdi. 

Oldukça etkileyici performanslar ortaya koyan bu yenilikçi tasarım, yapabildiği maksimum sürat olan 35 knot’da bir saat boyunca seyir yapabiliyor ve 20 knot olarak belirtilen seyir süratinde tam tamına iki saat boyunca durmadan seyredebiliyor. Yeni Zelanda’da üretilecek olan servis teknesi; 20 ve 27 feet’lik iki farklı versiyon ile piyasaya sürülecek. 

elektrikli-tekne

Tasarımın basın lansmanında tasarımcı Carlier, yeni teknelerinin kısa bir zaman zarfında dizel servis botlarının yerini alacağına inandığını söyledi. Carlier sözlerine şunları ekledi; ‘Tasarladığımız servis teknesi hibrit motorlu değil, 100% elektrikli. Sergileyeceği yüksek performans sayesinde teknemiz, süperyatlarda kullanılan dizel motorlu servis teknelerinin yerine tercih edilecek.’

Jet itiş sistemiyle donatılacak olan yenilikçi tasarım, herhangi bir dizel veya benzin gibi yakıt kullanmadan, egzost dumanı ve benzeri yakıt kalıntısı olmadan, tamamen sessiz çalışan bir tekne. ‘Ana gemiden’ şarj edilecek biçimde tasarlanan tekne; tahmin edileceği üzere, tamamen ABD emisyon standartlarına uygun olarak ortaya çıkarıldı. 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder