Satılık Tekneler

Japonlar yeniden America’s Cup’ta
30.04.2015 Japonlar yeniden America’s Cup’ta
SoftBank ile Kansai Yacht Club, 2017 America’s Cup için güçlerini birleştirdiğini açıkladı. Japon takımı, 2015 America’s Cup World Series’e katılacak ve 2017’de Bermuda’da gerçekleşecek olan America’s Cup’ta yer alabilmek için mücadele edecek. 

	Japonlar yeniden America’s Cup’ta
 
Dört defa America’s Cup kampanyasında yer almış olan, tecrübeli Japon yelkenci Kazuhiko Sofuku, yeni kurulan ekibin genel menajeri olarak göreve geldi. 
 
‘Fuku’ lakaplı Sofuku; ‘America’s Cup’ta yeniden yer alıyor olmak, Japonya ve Japon yelkenciler için harika bir fırsat.’ dedi. Fuku; ''America’s Cup World Series’i; yeni Japon ekibimizi kurmak ve eğitmek için kullanacağız''diyerek, hedeflerinin 2017 America’s Cup olduğunun altını çizdi.
 
SoftBank Group’tan Masayoshi Son ise, yeni anlaşma hakkındaki heyecanını dile getirdi; ‘Japon ekibini, America’s Cup’ta destekeyecek olduğumuzu açıklamaktan büyük heyecan duyuyorum. SoftBank olarak bu birinci sınıf mücadelede yer alarak, küresel bazda 1 numara olmayı amaçladığımızı belirtmeliyim. Tüm taraftarlarıyla birlikte Team Japan’in arkasında olacağımız günleri iple çekiyorum.’ dedi.

Japonlar yeniden America’s Cup’ta-1
 
SoftBank Team Japan, ülkenin en seçkin yat kulüplerinden Kansai Yacht Club desteği ile yarışacak.
 
Takımın 2015 America’s Cup World Series hazırlık sürecinde, ORACLE TEAM USA, yeni ekibe teknik destek verecek. SoftBank Team Japan’in America’s Cup’ta yer alması, organizasyonun Asya’ya doğru uzanması ve ilginin artması açısından kritik rol oynacağı görüşü kulislerde hakim. 
 
Japon ekibi, bundan 15 sene önce 1999/2000 Louis Vuitton Cup’ta yer almış, şuanda takımın idari menajeri olan Fuku, o ekipte başüstü olarak görev yapmıştı. 
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.