Satılık Tekneler

İtalyan Tasarımcılardan Konsept Tasarım Helios 55 M
18.02.2015 İtalyan Tasarımcılardan Konsept Tasarım Helios 55 M
Marco Ferrari ve Alberto Franchi Politecnico di Milano’da Yat Tasarımı bölümünde öğrenciler. Yılın genç tasarımcısı yarışmasına katılan iki İtalyan genç, Helios isimli 55 metre konsept tasarımları ile dikkat çektiler. 

İtalyan Tasarımcılardan Konsept Tasarım Helios 55 M

Helios adı verilen 55 metre uzunluğundaki iki direkli yelkenli, çevre dostu özelliği öne çıkartılmış olarak hem seyir için, hem de zaman zaman yarışlara katılmak üzere tasarlanmış. 10 konuk ve 8 mürettebata konuklama imkanı veren Helios yelkenlisinde keyifli zaman geçirmek üzere, hem içeride hem de güvertede yaşam alanları barındırıyor. Helios’da 10 konuk için korumalı kokpitte yer alan yemek bölümünde, yelkenlinin donanımlarından arındırılmış özel bir bölüm yer alıyor. Helios yelkenlisindeki bu bölüm eğlence, dinlenme ve güneşlenme için çok fonksiyonlu bir bölüm olarak tasarlanmış. 

İtalyan Tasarımcılardan Konsept Tasarım Helios 55 M  İtalyan Tasarımcılardan Konsept Tasarım Helios 55 M

İtalyan Tasarımcılardan Konsept Tasarım Helios 55 M  Helios yelkenlisindeki konaklama şekli 4 konuk kamarası ve yat sahibinin özel kamarası olarak düşünülmüş. Yat sahibinin kamarasından hem özel denize giriş platformuna ve hem de yüzme havuzuna erişilebiliniyor. Helios yelkenlisinde üst güvertede yer alan sonsuz havuz, konuklarının eğlence seviyesini üst düzeye taşıyor. Seyir anında bu bölüm özel tasarlanmış yastıklar ile kapatılarak bir güneşlenme alanına dönüştürülebiliyor. Helios yelkenlisinin ana güvertesinde yer alan iki garajda, hem büyüklerin hem de küçüklerin deniz oyuncakları için geniş bir hacim bulunuyor. Bu bölümde 5 metre uzunluğundaki tender, iki jet ski ve iki kano için yeterli alan bulunuyor. İkinci garaj ise 7 metre uzunluğundaki limuzin tender için tasarlanmış.

Helios
 yelkenlisindeki konaklama şekli 4 konuk kamarası ve yat sahibinin özel kamarası olarak düşünülmüş. Yat sahibinin kamarasından hem özel denize giriş platformuna ve hem de yüzme havuzuna erişilebiliniyor.Helios yelkenlisinde üst güvertede yer alan sonsuz havuz, konuklarının eğlence seviyesini üst düzeye taşıyor. Seyir anında bu bölüm özel tasarlanmış yastıklar ile kapatılarak bir güneşlenme alanına dönüştürülebiliyor.Helios yelkenlisinin ana güvertesinde yer alan iki garajda, hem büyüklerin hem de küçüklerin deniz oyuncakları için geniş bir hacim bulunuyor. Bu bölümde 5 metre uzunluğundaki tender, iki jet ski ve iki kano için yeterli alan bulunuyor. İkinci garaj ise 7 metre uzunluğundaki limuzin tender için tasarlanmış.

Helios yelkenlisindeki konaklama şekli 4 konuk kamarası ve yat sahibinin özel kamarası olarak düşünülmüş. Yat sahibinin kamarasından hem özel denize giriş platformuna ve hem de yüzme havuzuna erişilebiliniyor. Helios yelkenlisinde üst güvertede yer alan sonsuz havuz, konuklarının eğlence seviyesini üst düzeye taşıyor. Seyir anında bu bölüm özel tasarlanmış yastıklar ile kapatılarak bir güneşlenme alanına dönüştürülebiliyor. Helios yelkenlisinin ana güvertesinde yer alan iki garajda, hem büyüklerin hem de küçüklerin deniz oyuncakları için geniş bir hacim bulunuyor. Bu bölümde 5 metre uzunluğundaki tender, iki jet ski ve iki kano için yeterli alan bulunuyor. İkinci garaj ise 7 metre uzunluğundaki limuzin tender için tasarlanmış. Helios yelkenlisindeki konaklama şekli 4 konuk kamarası ve yat sahibinin özel kamarası olarak düşünülmüş. Yat sahibinin kamarasından hem özel denize giriş platformuna ve hem de yüzme havuzuna erişilebiliniyor. Helios yelkenlisinde üst güvertede yer alan sonsuz havuz, konuklarının eğlence seviyesini üst düzeye taşıyor. Seyir anında bu bölüm özel tasarlanmış yastıklar ile kapatılarak bir güneşlenme alanına dönüştürülebiliyor. Helios yelkenlisinin ana güvertesinde yer alan iki garajda, hem büyüklerin hem de küçüklerin deniz oyuncakları için geniş bir hacim bulunuyor. Bu bölümde 5 metre uzunluğundaki tender, iki jet ski ve iki kano için yeterli alan bulunuyor. İkinci garaj ise 7 metre uzunluğundaki limuzin tender için tasarlanmış.

Yılın genç tasarımcısı yarışmasına katılan Helios yelkenlisinin tasarımcıları Ferrari ve Franchi tasarımları hakkında; “Helios’un en karakteristik özelliği silikon malzemeden üretilmiş, esnek güneş pillerinden yapılmış yelkenlerine sahip olmasıdır. 2052 m²’lik toplam alana sahip 2.500 adet güneş pili, 355 kWh enerji elde etmekte. Bu enerji makine dairesindeki akümülatörlerde saklanmaktadır. Helios’un balon yelkeni naylon malzemeden, mizzen yelkenli ise dacron malzemeden tasarlanarak hafif, kullanışlı ve fonksiyonel olması sağlandı.” dediler.

Helios’un finale kaldığı Yılın genç tasarımcısı yarışmasında, altı finalist ödül için yarışıyorlar. Kazananlar Avusturya’nın Kitzbühel kentinde düzenlenen Superyacht tasarım Sempozyumu’nda 23 Şubat 2015 günü açıklanacak.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder