Satılık Tekneler

İtalyan sörfçü 4 kez 50 knot’ı geçti!
01.11.2014 İtalyan sörfçü 4 kez 50 knot’ı geçti!

Afrika’nın Nambia kentinde kurulu ‘hız rekoru kanalı’nda Lüderitz Speed Challenge’ın 8. günü geride kaldı. Chris Benz desteğiyle yapılan organizasyonda 50 knot üzeri süratlerde inanılmaz performanslar kaydedildi.

Organizasyonun 8. günü geride kalırken, 25-35 knot arası esen rüzgarlar herkesi memnun etti. 2014 organizasyonunun en yüksek süratini İtalyan sörfçü Patrik Diethelm kaydetti. Gerçek dünya rekoru 52.05 knot iken, Patrik Diethelm 51.18 knot sürate çıktı ve İtalya rekorunu kırdı. 50 knot üzeri süratlere ard arda dört defa erişen Patik Diethelm son derece yüksek bir form grafiği çizdi.

Bunun yanı sıra diğer üç Milli Rekor Alman, Rus ve Sırp sörfçülerden geldi. Alman şampiyonu Christian Bonermann 48.82 knot ile rekora imza attı. Denis Vladimirov 47.67 knot ile Rusya rekorunu kırarken Zoran Jovanovic 39.4 knot süratle Sırp rekorunu eline geçirdi.


Belçikalı sörfçü Alain de Gendt ise ‘Production Board’ kategorisinde 46.66 knot sürat ile ülkesinin rekorunu kırdı. 2014 Chris Benz Lüderitz Speed Challenge’da en iyi performanslar, rüzgar şiddetinin artmasıyla 8. günde ortaya çıktı. Sebastien Cattelan tarafından kurulan bu benzersiz kanal, mükemmel koşulları bu yıl henüz sunamasa da, 50 knot üzeri süratlerin görülmesiyle bir kez daha ne kadar mükemmel bir noktada kurulduğunu kanıtlıyor. 50 knot bariyerini ilk aşan isim ise kanalın kurucusu Sebastien Cattelan idi.http://luderitz-speed.com/YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder