Satılık Tekneler

İtalyan Feribotunda Tahliye Tamamlandı: Bilanço 8 Ölü
30.12.2014 İtalyan Feribotunda Tahliye Tamamlandı: Bilanço 8 Ölü
Yunanistan'ın Patras Limanı'ndan 422 yolcusu ve 56 kişilik mürettebatıyla, İtalya Ancona kentine sefer yaparken yangın çıkan "Norman Atlantic" feribotunda tahliye işlemleri İtalyan Sahil Güvenlik birimlerince tamamlandı. Son açıklamalara göre feribot yangınında 8 kişi hayatını kaybetti.

İtalyan Feribotunda Tahliye Tamamlandı: Bilanço 8 Ölü

İtalyan feribotu Pazar günü Patras’tan ayrıldıktan sonra Ancona’ya seyrederken, Yunanistan’ın Corfu adasının kuzey batısında Arnavutluk açıklarında feribotun garaj bölümünde yangın çıkmıştı. Yangın sonrasında yanan feribota hem Yunan hem de İtalyan Sahil Güvenlik birimleri, gerek denizden gerekse havadan kurtarma operasyonu başlatmışlardı.

İtalyan Feribotunda Tahliye Tamamlandı: Bilanço 8 Ölü

Sekiz kişinin öldüğünün ifade edildiği açıklamada, bir kişinin feribottan kurtarılırken öldüğü diğerlerinin ise cesetlerine ulaşıldığı bildirildi.

Tufanı andıran deniz koşulları ve feribotu kaplayan kalın dumanın ortasında yapılan kurtarma operasyonu sonrasında, 400’den fazla kişinin kurtarıldığı açıklandı.

İtalyan Feribotunda Tahliye Tamamlandı: Bilanço 8 Ölü

Feribottan en son kaptan Argilio Giacomazzi kurtarıldı. Kaptan ilk yardım çağrısını Pazartesi günü 15:50’de verdikten tam 36 saat sonra gemiden kurtarıldı.

Feribot garaj bölümünde başlayan yangının sebebi halen belirsizliğini korumaktadır.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder