Satılık Tekneler

Italya Grand Prix'de zaferin adı "Victory"
19.10.2014 Italya Grand Prix'de zaferin adı "Victory" İtalya Grand Prix’nin dramatik ve olaylarla dolu ilk yarışını Victory ve Bernico-New Star kazandı. Yarışın startı sonrasında ilk şamandıra dönüşünde Tommy One takımının spin atması sonrasında yarışma direktörü kırmızı bayrak ile yarışı durdurmak zorunda kaldı.

Italy Grandprix

Arif Al Zaffain ve Nadir Bin Hendi ikilisi LFF10 ve Team Abu Dhabi önünde yarışın ikinci turundan itibaren liderliği ele alıp tüm yarışı kontrol altında tuttular.

Bernico-New Star, Chaudron ve Aquasport ekipleri ise V1 kategorisinde starttan finişe kadar yerlerini korudular. İlk şamandıra dönüşünde Maurizio Schepici ve Stefano Bonanno ikilisi burunlarını suya kaptırıp sipn attıklarında Federico Montanari ve Antonio Schiano ikilisinin kontrolündeki Karelpiu teknesi çarpışmaktan kaçınsa da bunda başarılı olamadı ve her iki tekne de yarışa devam edemediler.

Italy Grandprix

Dramatik olaylar bununla sınırlı değildi, yeniden verilen start öncesinde şampiyona lideri Aaron Chiantar ve Dominique Martini ikilisi turbo kayışının kopması nedeniyle ve Alman ekip Siegfried Greve ve Udo Gross ikilisi de pervaneleri kırıldığı için yarışı terk ettiler.

Yarışı verilen start ile ilk sırada başlayan Victory tekrar kontrolü ele aldı, nerede ise hiç baskı görmeden, ikinci ile 5. turda 15 saniye fark yaptı. Dubai merkezli takım kariyerlerinin sekizinci Avrupa Şampiyonluğunu rakiplerinin 27 saniye önünde kazanmayı başardı. 

Italy Grandprix

Yarış sonrasında Nadir Bin Hendi “Bizim için starttan finişe rahat bir yarış oldu. Çok fazla baskı olmadığından kendimizi zorlamak zorunda kalmadık, motorlarımızı ikinci gün yapılacak yarış için sakladık. Yapılacak daha çok şey var, ikinci günün koşulları belli olmaz.” dedi.

Yerel favoriler LFF10 teknesindeki Luca Fendi ve Giovanni Carpitella ikilisi Team Abu Dhabi ekibinin baskısına rağmen uzun turda uyguladıkları başarılı strateji ile yarıştaki ikincilik pozisyonlarını korudurlar. Takımın ikinci teknesi ise yarışta beşinci olabildi. 

Yarış sonrasında Carpitella “Luca ve benim için yarış tam bir kabustu. Bir yakıt kaçağı vardı, kokpitteki dumana inanamazdınız. Hala gözlerim yanıyor, nerede ise hiç bir şey görmüyorduk, nefes alamıyorduk, hep ayık kalmaya çalıştık. Daha sonra göstergeleri kaybettik, trim göstergesi, RPM göstergesi gitti, ama yarışta hep finiş çizgisini geçemeye odaklandık.” dedi.

Italy Grandprix- Victory

Gary Ballough ve John Tomlinson ikisinden kurulu Team Abu Dhabi etkileyici bir yarıştan sonra üçüncü sırada yarışı tamamladılar. Bu podyum Tomlinson için kariyerinin üçüncü podyumu iken C1’de ilk kez start alan Ballough bir siftahtı.

Uğur Işık ve Christian Zaborowski ikilisi ise Ibiza’daki başarılarını yineleyemediler ve yarışı dördüncü sırada bitirdiler. New Star-Poliform takımından Guido Cappellini ve Mikhail Kitashev ikilisi ise start sonrasında hemen yarış dışında kaldılar.

V1 kategorisinde ise yeniden verilen startta üç tekne start aldıkları şekilde yarışı tamamladılar,  Bernico-New Star, Silverline ve Aquasport. Start sonrasında Aquasport takımından Daniel Cramphorn ve Nico Huyben yarışta liderliğe yükselmesine karşın 3. turda Nico Bertels ve Frank Hemelaer kontrolündeki Bernico-New Star teknesine ve bir tur sonra da Silverline teknesindeki Ian Blacker ve Drew Langdon ikilisine geçildiler.

Italy Grandprix

Class1 Dünya Şampiyonası Puan Durumu

1  3 Victory 60
2 91 Relekta-Zabo-Işıklar 36
3 74 New Star – Poliform 27
4 10 LFF10 20
5  8 LFF8-Polimersan 16
6  5 Team Abu Dhabi (2) 12
7  5 Team Abu Dhabi 7

V1 Dünya Şampiyonası Puan Durumu

1 55 Chaudron 32
2 81 Karelpiu RG87 30
3 60 Tommy One 27
4 26 Aquasport 14
5 4 Bernico - New Star 13
6 47 Silverline 12
6 66 Hercules Sagemann 12YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.