Satılık Tekneler

Italia 15.98
19.04.2016 Italia 15.98
Hidrodinami ve gövde bilimi alanlarında en son bilgiyle ortaya çıkarılan Italia 15.98 projesi, çok amaçlı bir performanslı gezi yelkenlisi ortaya çıkarmak amacıyla yapıldı. Samimi ve güvenilir bir yelkenli tekne olan Italia 15.98, uzun sürelerde yelken seyrinin tadını çıkarmak için bire bir. 

Italia 15.98

‘Gerçek’ yelkenli tekneler üretmek amacıyla 2010 senesinde kurulan Italia Yachts; Sangermani, Costaguta, D’Este gibi yatçılık tarihine ismini yazdırmış isimlerin gelenekleriyle, İtalyan zevkini teknelerine empoze ediyor. Seyir esnasında veya bir koyda demirdeyken ihtiyaç olabilecek tüm gereksinimler, hiç bir fedakarlıkta bulunulmadan Italia Yachts teknelerine donatılıyor.

Italia 15.98-1

Italia Yachts,
15.98 ile tasarım anlamında önceki başarılı modellerinin de bir adım önüne geçiyor. Tommaso Spadolini tarafından çizilen 15.98 yelkenlisinin dış tasarımı, şık çizgiler ve güçlü bir karakterle karşımıza çıkıyor. 

Italia 15.98-2

Tamamen ihtiyaca odaklı salma seçenekleri sunan 15.98; su kesimi problemi olmayan ve performanslı yelken seyrini arzulayan alıcılar için 2,9 metrelik T-şekilli standart salmanın yanı sıra, daha sığ sularda seyretmeyi planlayan alıcılar için ise 2,5 metrelik L-şekilli salma opsiyonunu da sunuyor. Acil durum palasına kesinlikle gereksinim yaratmayan güvenli dümen sitemi sayesinde de, yelkenlinin güvenlik anlamında ne denli hassas biçimde tasarlandığı bir kez daha karşımıza çıkıyor. 

Italia 15.98-3

Üç adet yirmi derecelik gurcataya sahip olan 19/20 oranlı arma ile birlikte, performans, denge ve kolay dümenleme unsurlarını sentezleyen yelken planı, 15.98’i uzun okyanus geçişlerinde rüzgaraltı seyirde dahil son derece rahat kılıyor. Zorlu deniz koşullarında büyük Code 0 veya diğer cömert yelken alanlı apaz yelkenleriyle 15.98, hayli rahat bir yelken performansına sahip. Teknenin üstün yelken planı, doğru oranlarla tasarlanmış stay sail’ı gerçek anlamda kullanabilmeyi ayrıca mümkün kılıyor.

Italia 15.98-4

Yelken alanları:

Anayelken + Cenova            : 861 metrekare
Anayelken + asimetrik balon : 320 metrekare
Randa + Fiocco                   : 176 metrekare
Randa + asimetrik balon       : 320 metrekare

Italia 15.98-5

Vakum infüzyon laminasyonuyla üretilen gövdesi, karbon desteklerle güçlendirilmiş. Gövdenin merkez bandı da delaminasyonu önlemek için kütlece ağır fiberglass ile yapılmış. 

Italia 15.98-6

Yelkenlinin tüm iç düzen versiyonlarında makine dairesi olabildiğince geniş tutulmuş. Motorun konumu ve pozisyonu itibariyle hem ağırlık merkezi mümkün olduğunca ortaya yakın, hemde pervane dümen palasına olabildiğince uzak kalacak biçimde tasarlanmış. 

Italia 15.98-7

Italia 15.98’in güverte düzeni maksi-yatları aratmayacak biçimde ortaya çıkarılmış. Üç ayrı kokpit alanı, geniş ve donanımlı küpeşte güverteleri ve birden çok güneşlenme alanı, adeta bir 80 feet yat hissi uyandırıyor. Büyük kokpitin 3,30 metre boyunda ve 58 santimetre genişliğinde olan bankları, güneşlenmek için oldukça ideal.

Italia 15.98-8

Katlanan kanatlarıyla büyük tik ahşabından masa, standart olarak sunulan güneşlik sayesinde gölgede kalıyor. İsteğe göre fazladan bimini de eklenebiliyor. Dört ayrı vinç, kıç taraftaki dümen kokpitine kadar uzanıyor ve bu sayede misafirler manevralar esnasında dümenciye hiç bir şekilde çapariz yaratmıyor. Kokpitin bir diğer önemli niteliği de, farşların ve bankların altlarında oluşturulmuş geniş saklama alanları.

Italia 15.98-9

Italia 15.98 iki farklı iç düzen ile karşımıza çıkıyor. İsteğe göre bu farklı versiyonlarda ikiden beşe kadar kamara yer alabiliyor. Bu açıdan bakıldığında iç kısımda, aslında on iki farklı seçenek karşımıza çıkıyor. İçeride salon kısmında sekiz kişilik yemek masası mevcut. Mutfak eğer kıç tarafta konumlandırılırsa, baş tarafta harita masasıyla birlikte standardından daha uzun bir kanepe yer alıyor. Alternatif olarak daha büyük bir mutfak da yine alıcılara seçenek olarak sunuluyor. 

Italia 15.98-10

Tekne sahibi kamarasının baş tarafta konumlandığı ilk versiyonda, üç farklı kamara boyutuyla yine farklı düzenler mevcut. Baş tarafta çok büyük VIP kamaranın yer aldığı düzende, mürettebat için konaklama kapasitesi bulunmuyor.

Italia 15.98-11

Tekne sahibi kamarasının kıç tarafta konumlandığı ikinci versiyon ise, ihtiyaca göre dört farklı çözüm ile karşımıza çıkıyor. İkiden beşe kadar kamaralı seçenekler, oldukça akılcı biçimde organize ediliyor.

Italia 15.98-12 Italia 15.98-13
Italia 15.98-14

Teknik detayları:

Tam boyu                    : 16,60 metre
Gövde boyu                 : 15,98 metre
Su hattı boyu               : 14,00 metre
Maksimum genişliği      : 4,85 metre
Standart su kesimi       : 2,90 metre
Kısa salmalı su kesimi : 2,60 metre
Ağırlığı                        : 15.800 kg
Motor                          : 75 beygir Dizel / 110 beygir DizelItalia 15.98’in satış ilanına ulaşmak için lütfen TIKLAYINIZ

UTL Skiper
Orhan Tüker
0 (533) 273 29 85

www.skiper.org
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.