Satılık Tekneler

Isurus by Timur Bozca
24.08.2016 Isurus by Timur Bozca
Dünyaca ünlü Boat International dergisi tarafından düzenlenen yarışmada, 2015 yılının en başarılı genç tasarımcısı seçilen Timur Bozca, rafine performans ve minimalist lüksün nihai karışımı olan Isurus yat konsept çalışmasını tanıttı. Timur Bozca, 16 Haziran’da Los Angeles’te düzenlenen Internatıonal Design Awards yarışmasında da, ''Taşıt Araçları'' kategorisinde Cauta Super Sailing Yacht projesi ile birinciliği kazanmıştı.

Isurus Power Yacht

Dik burun da denilen köpekbalığı cinsi mako’dan ilham alan Isurus adlı motoryat, minimal tarzın çizgilerini taşıyor. Yatta, kendi banyosu ve giyinme odasına sahip iki kamara, kütüphane, spor bölümü ve barı olan bir kuzine yer alıyor. Isurus iki adet MTU V10 motorla donatılıyor.

24 metre uzunluğundaki Isarus, akıllı elemanlar ile donatılmış çarpıcı güzellikte güçlü bir motoryat. Konsept projedeki yatın dinamik yetenekleri, gövdenin kaslı zarif yapısından elde edilmiş. Isurus’un tasarımındaki her unsurun bir nedeni bulunuyor hatta, asimetrik ön bölümün bile.. Tasarımın her çizgisi, yüzeyi ve detayı motoryatın performansını ve konforunu arttırmayı amaçlıyor.

Isurus Power Yacht-2

Tasarımcı Timur Bozca yeni projesi hakkında şöyle diyor; “Isurus Power Yacht yeni biten bir proje. Yüksek sürat yapması ve agresif görünmesi gereken 24 metrelik bir motoryat. Bu yüzden maskülen bir tasarım olması gerekiyordu. Isurus projesindeki esin kaynağım; ismini de aldığı dünyanın en hızlı köpekbalığı Mako oldu. Yatın gövdesi bile tamamıyla Mako köpekbalığının gövdesindeki aynı çizgilere sahip.”

Ünlü tasarımcı kaliteli malzemeler kullanarak, her detayda eşsiz güçlü bir motoryat yaratmaya çalışmış. İç dekorasyonu Francesca Bianchi, Matteo Baroni, Marcelo Aguiar ve Miclaus Marius tarafından şekillendirilen yatta, bir süper lüks master kamara ve bir de konuk kamarası bulunuyor. Her kamaranın giyinme odaları ve banyoları da yer alıyor. İlave olarak bir kütüphane, spor salonu, çalışma ofisi, şık bir oturma odası ile barı bulunan mutfak yer alıyor. Her odada pek çok özelliği bulunan eğlence sistemine de yer verilmiş. Isurus, yüksek dayanım katsayılı, önceden preslenmiş karbon fiber malzemelerden üretilecek.

Isurus Power Yacht-3

Mühendislik hesapları, her gram değerlendirilerek maksimum performansta minimum ağırlık için Idea Group & Associates tarafından gerçekleştirilmiş. Diğer yandan, iki adet MTU V10 motor ile kombine edilecek olan Arneson yüzey pervanelerin, dinamik tasarımı desteklediğini de belirtmek gerekiyor.

Boş bir kağıt parçasından öyküsü başlayan Isurus için, mühendislik ve tasarım ekipleri pek çok karmaşık detay ve özelliği geliştirdiler. Bunlar arasında yatçılık dünyasında ilk olarak sayabileceklerimiz, gizli küpeşteler, tavan hava girişleri, çok fonksiyonlu üç kademeli hareketli platform, baştaki güneşlenme minderleri altındaki gizli jakuzi..

Isurus Power Yacht-4

Gelecekte adından daha çok söz ettirecek olan tasarımcı Timur Bozca’nın portföyünde, bir başka süperyat konsepti Black Swan ve 55 metre uzunluğundaki Cauta yelkenli konsept projesi de bulunuyor.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.