Satılık Tekneler

İstinye - Çubuklu Arası Arabalı Vapur
21.03.2017 İstinye - Çubuklu Arası Arabalı Vapur İstinye - Çubuklu arabalı vapur seferlerinin testine başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları A.Ş., İstanbul trafiğine önemli bir katkı sağlayacak İstinye - Çubuklu arabalı vapur hattını bugün hizmete aldı. Asya - Avrupa geçişlerini 8 dakikaya indirecek hattın deneme seferleri, 21 Mart 2017 günü sabah saat 07.00'da başladı. Arabalı vapur ücretleri ise, otomobiller 7 diğer araçlar 15 TL olarak belirlendi.

İstinye - Çubuklu Arası Arabalı Vapur

İlk etapta iki arabalı vapur ile hizmet verecek hatta, yılda 40 bin seferle 1 milyon 700 bin araç, 2,5 milyon yolcu taşınması hedefleniyor. Yeni hat sayesinde, günde 5.000 aracın köprü trafiğinden çekilmesi planlanıyor. Bu sayede, zaman ve yakıtta önemli ölçüde tasarruf sağlanırken, karbondioksit salınımında da azalma gerçekleşerek çevrenin korunmasına da büyük katkı sağlanacak.

İstinye - Çubuklu Arası Arabalı Vapur .

Aşiyan ve Erguvan isimli arabalı vapurlar, dalgasız ve yumuşak yanaşma özelliğinde tasarlandılar. Aşiyan Gemisi, 65 otomobil, 250 yaya yolcu kapasiteliyken, Erguvan Gemisi 65 otomobil, 434 yaya yolcu kapasiteli.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder