Satılık Tekneler

İşte America’s Cup Süperyatları
29.06.2017 İşte America’s Cup Süperyatları

America’s Cup’ın büyük heyecanına ev sahipliği yapan Bermuda, büyük yarış organizasyonu kapsamında dünyanın en ilgi çekici süperyatlarını ağırladı. Birbirinden göz alıcı dev yatlar, 35. America’s Cup heyecanına yerinde tanık oldu ve yarışlar süresince Bermuda kıyılarını adeta büyüledi.

Klasikten en modernine kadar 70’i aşkın süperyatın boy gösterdiği Bermuda’da, 35. America’s Cup’ın finallerinde yarış parkurunun yanıbaşında yer alan süperyatlardan bazılarını sizler için derledik.

Columbia

Columbia

Çelik gövdeden inşa edilen Columbia, 1923 yapımı klasik Gloucester’ın bir replikası. 43 metrelik muazzam boyuyla dikkat çeken Columbia, Eastern Building tersanesinin ürettiği expedition tipi birebir iki yelkenlinin ilki.

Maltese Falcon
 
Maltese Falcon

Süperyat dünyasında bir ikon haline gelen Maltese Falcon, Perini Navi tarafından inşa edilmiş üç direkli bir yelkenli. Dünyanın en büyük yelkenlileri arasında olan Maltese Falcon, 88 metre boyunda. Maltese Falcon, yelken altında 24 knot sürate erişebiliyor.

Hanuman

Hanuman

Diğer J’ler Endeavour ve Velsheda’nın yeniden yapımını tamamlamasının ardından, Dykstra Naval Architects 42 metrelik ‘güzellik’ Hanuman’ı America’s Cup Superyacht yarışları için hazırladı. Royal Huisman’ın tasarımcıları ve mühendisleri, tüm sistemlerin yarışmak için elverişli olması ve optimum arma konfigürasyonu için görev yaptı.


Svea

Svea

43,6 metre boyunda olan Svea, Vitters’ın inşa ettiği ilk J sınıfı yelkenli yat olma niteliğine sahip. Svea aynı zamanda, Hoek Design Naval Architects firmasının tasarladığı en büyük J. Svea’nın karbon fiber direk boyu tam 53,75 metre. 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.