Satılık Tekneler

İstanbul'da Üretilen Dev Yelkenlinin Gövdesinin Yapımı Tamamlandı
11.05.2013

Perini Navi firması tarafından, İstanbul-Yıldız tersanesinde üretilen 70 metrelik dev yelkenlinin gövdesi döndürüldü. Perini Navi'nin şimdiye kadar ürettiği 42 yelkenli içinde, 88 metrelik The Maltese Falcon'dan sonra en büyük ikinci yelkenli olma özelliğini taşıyor. Tamamen aluminyumdan yapılan 70 metrelik gövdenin döndürülme operasyonu yaklaşık yarım saat sürdü. Projenin direktörlerinden Franco Romani, 'Uzun uğraşlar sonucu çizdiğim gövdenin çizgilerinin ve şeklinin bu şekilde hayata geçtiğini görmek heyecan verici. Sadece gövdenin güzelliği değil, yapımdaki yüksek kalite standartları da görüyor olmak çok etkileyici.' dedi. Romani aynı zamanda, bu projenin tasarımda bir evrim olduğuna ve teknolojik yenilikleri bir adım daha öteye taşıyacağına inandığını söyledi.

İstanbul'da Üretilen Dev Yelkenlinin Gövdesinin Yapımı Tamamlandı

SY C.2227 gövde numaralı yelkenli, Perini Navi'nin güvenlik içinde performans, konfor ve kalite gibi karakteristiklerini sonuna kadar taşıyor. Bu 70 metrelik seri, dinamik ve akıcı hatlara sahip olacak. 912 ton deplasmana ve 4.54'ten 11.7 metreye değişen, katlanır salmaya sahip olacak. Yüksek performansı garanti eden C.2227'nin, 72 ve 62 metre uzunluklarında iki direği bulunuyor.

Mühendisliğini Philippe Briand'ın üstlendiği bu proje, tamamen bi Perini Navi Tech. tasarımı. İç dekorasyonunu Amerikan, PH Design'ın yaptığı bu dev yelkenli, dört adet suit misafir kabinine, ebeveyn banyolu bir ana kamara, ofis ve birden fazla salona sahip olacak. Planlanan teslimat tarihi ise 2015 yılı.

www.superyachts.com/www.yatvitrini.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 

karadenize geçemez bu kayık

Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder